روزانه

اردشیر زاهدی و تمجید از قاسم سلیمانی

تمجید از زبان ارشید قاسمی

تمجید از سردار شهید قاسم سلیمانی

اولین پست من در اینستاگرم بازتاب بسیار منفی در بین فالوورهای خودم داشت. از افراد زیادی از فامیل پدرم تا دوستان خودم و بیشتر این زنان و دختران غربزده که به گمان خودشان فکر میکنند میفهمند ولی از خر هم کم فهم تر هستند. افرادی که آرمان ها و آرزوهایشان از آزادی، برداشتن حجاب است و ولنگاری مطلق.

و افرادی که میگفتند او که از رژیم است و سرکوبگر مردم است و در آبان نزدیک دویست نفر را به همراه دیگر سپاهیان بر سر قضیه اعتراضات بنزین کشت.

اما من تفکر خودم را داشتم و پای اعتقادم به سردار ایستادم و حدود ۳۰۰ نفر از فالوور های خودم را بلاک کردم و تعداد کسانی که فالو کرده بودم به حدود نصف کاهش دادم. جمهوری اسلامی معمولا بعد از هر سرکوب مردم مانند سرکوب مردم در تظاهرات سال ۸۸ یا آبان ۹۸ بلافاصله یک تظاهرات فرمایشی برگزار میکند و اتوبوسهای کارمندان ادارات را به اجبار به خیابان انقلاب می آورد و عکسی و فیلمی میگیرند و چند شعار مانند، مرگ بر فتنه گر، مرگ بر آشوب گر و … میدهند با پلاکاردها و بنرهای مشخص.

اما وقتی تشییع جنازه سردار را در اهواز دیدم، به تصمیمی که در حمایت از وی در فضای مجازی گرفته بودم راسخ تر شدم. این جمعیت فرمایشی نبود. همچنین در مشهد الرضا و تهران، قیامتی بر پا شد و عکسی نبود جز عکس سردار و پرچم ایران. آنجا ایمان آوردم که کارم درست بود و سردار سلیمانی سرباز وطن بود.

اما در میان رسانه های خارجی که دنبال میکردم. سخنان وزیر امور خارجه دوران پهلوی ، آقای اردشیر زاهدی بیش از همه موی به تن من راست کرد. چراکه تحسین شدن از دشمن برتر از تحسین شدن از دوست است. البته من اردشیر زاهدی را دشمن ایران نمیدانم. حکومت میداند. حکومت هر کسی را که در دربار بوده باشد طاغوت می انگارد حتی شخصی به بزرگی سید حسین نصر رئیس انجمن فلسفه و حکمت دربار.

من اما از فلسفه اگر یک چیز آموخته باشم، آن آزاداندیشی است و اینکه هرگز نگذارم مغزم توسط رسانه ها شسته شود.

آری! اردشیر زاهدی از نظر من یک ایرانی بود که برای وطنش در دوران پهلوی خدماتی کرد، به عنوان وزیر امور خارجه نظام شاهنشاهی ایران. اما او با نود و یک سال سن فردی سالخورده و پیر است. همیشه گفته اند که سخن حق را از بچه بشنوید یا از پیرمردی که پای بر لب گور دارد. که آن پیر دیگر عمر خود را رفته می انگارد و چیزی که میگوید حقیقت است ، منفعتی از دروغگویی ندارد. و اردشیر زاهدی نمونه اینچنین مردی است.

اردشیر زاهدی همسر اول اشرف پهلوی

اردشیر زاهدی نفوذ بسیار زیادی در دربار ایران داشت. او همسر اول اشرف پهلوی بود و داماد شاهنشاه ایران به حساب می آمد. با این همه تصویری که جمهوری اسلامی در فیلم معمای شاه از او نشان داد، تصویر از یک مرد فاسد و هوسران و کثیف بود که ایران را به تباهی کشاند. این حقیقتی است که تاریخ را فاتحان می نگارند. ممکن است تاریخ به گونه ای دیگر بوده باشد و توسط قوم پیروز و غالب تحریف شده باشد. تحریفی مغرضانه برای تخریب. به هر حال اردشیر زاهدی در حال حاضر پیرمردی سالخورده و فرتوت است، تمام املاکش و دارایی هایش توسط ایران بعد از انقلاب مصادره شده است و در سوییس روزهای آخر زندگی را میگذراند.

اردشیر زاهدی و قاسم سلیمانی

جدای تمام این سخن ها، فیلم زیر سخنان اردشیر زاهدی وزیر امور خارجه پهلوی است که بدون هیچ چون و چرا و اما و اگر به شدت از قاسم سلیمانی حمایت میکند و به آمریکا و سیاست های ترامپ و وزیر خارجه آن می تازد و آنها را دیوانه و وحشی و تروریست خطاب میکند.

 

آراسپ کاظمیان

میان عاشق و معشوق هیچ حائل نیست - تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز (حافظ)

‫۳ دیدگاه ها

  1. دقیقا یه چنین داستانی داشتم…البته کسی رو آنفالو نکردم ولی پیامشون رو حذف کردم..اتفاقا بی بی سی یه مطلب در مورد این ماجراها زده

    1. من پنجاه شصت نفر رو بیشتر فالو نکردم که خیلی هاشون هم آژانس های خبری و یا شرکت هایی هستند که به من مرتبطند. ولی سی هزار فالوور دارم که اونها میان فحاشی می کنن و چرت و پرت مینویسن باید بلاکشون کنم.

  2. باسلام درود به شرف و ایران دوستی و وطن پرستی شما
    ان شاالله خداوند بهتون سلامتی بده و عاقبت به خیری رو ارزونی همه ما وشمایی که باشرافت از شهید حاج قاسم سلیمانی و ایران دفاع کردید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا