دشمنی با روانشناسیروزانه

دکتر هلاکویی و حماقتش

دکتر هلاکویی نمونه یک روانشناس احمق

دکتر هلاکویی کیست؟

دکتر هلاکویی یکی از روانشناسان ایرانی ساکن آمریکاست و که در شبکه های مختلف ماهواره ای حضور پیدا میکند.

ایشان مشاوره در مورد همه چیز میدهند، مثل ازدواج و …. با این حال خودشان دو بار ازدواج کرده اند و ازدواج دوم ایشان در سن شصت و دو سالگی بوده است و جالب اینکه هر دو زن را طلاق داده است.

معمولا کسی که مشاوره و مربی و استاد چیزی هست، خودش به علم خودش عمل میکنم، عالم بی عمل با حیوان چهارپا تفاوت ندارد. در واقع دیگر عالم نیست. آیا یک مربی فوتبال یا شنا را می توان تصور کرد که خودش فوتبال و شنا بلد نباشد؟ یا مربی ساز موسیقی که خودش نوازنده نباشد؟!

به قول مثل ایرانی معروف

تو که لالایی بلدی ، چرا خودت خوابت نمیرود ؟ 

تویی که به مردم مشاوره ازدواج و این چیزها را میدهی چرا خودت دو زن را گرفتی و هر دو را طلاق دادی، آن هم در سن شصت و دو سالگی؟

به سخنان او در مورد تفکر تعقل و وهم و خیال گوش کنید:

خیال عصاره تفکر و تعقل هست

شما فکر میکنید یک نقاش که بومی را جلو خود میگذارد با عقلش نقاشی بداهه از یک جنگل و آبشار و پاییز میکشد؟ خط کش میگذارد؟ اندازه گیری میکند؟ نه ! عشق است ! خیال است چشمانش را میبندد و در خیال خود آن منظره را می سازد  با قوه وهم و خیال و سپس یک اثر هنری از خود به جا می گذارد؟

آیا هنر بداهه نوازی در موسی از روی برگه نت است. آیا نوازنده مثل استاد حسین علیزاده و یا استاد لطفی در یک خیال و وهم فرو میروند و بداهه ای می نوازنند که بی نظیر است.

آیا حافظ و شعرای دیگه مینشستند قوانینی افاعیل عروضی شعر فارسی را روی کاغذ مینوشتند و واژگاه را در آن می انداختند و شعر ساخته میشد؟ تمام آنها از عنصر خیال که بالاتر از عقل است استفاده می کردند !

اگر خیال و وهم بد است چرا در انسان نهاده شده است

اگر این چیزی که این آقا می گوید درست است؟ چرا قوه خیال و وهم در انسان نهاده شده است. مثلا ما در  زبان فارسی واژه سیمرغ را داریم. اما در عالم فیزیک در عالم دنیا چیزی به نام سیمرغ وجود ندارد، ما در اندیشه خود در خیال خود با تفکری که از بندهای فیزیکی مجرد است و به عالم مجردات نزدیک است خیال میکنیم که سیمرغ یک مرغ افسانه ای غول پیکر است.

مردم ما هم عادت کرده اند هر کسی که برود در این شبکه های مستهجن آمریکایی و حرفی بزند و چهارتا فحش به آخوندها بدهد شیفته او شوند و میروند و در اینستاگرم و فیس بوک و همه جا طرف را دنبال میکنند. حال این شخصی که امروز دنبال کننده ی مثلا هلاکویی بوده و مثلا ده سال پیش از این از ملاصدرا میگفته این کار را کرد، انسان عاقل خود حرکت جوهری ملاصدرا را در آن شخص به درکات سافلین تغییر کرده می بیند.

هلاکویی میگوید : کار عقل این است که از معلوم به مجهول برسد و آن را حل کند !!!!!!!

وا اسفا از مردمانی که پیرو این مردند !  ما از معلوم به مجهول نمیرسیم ! ما اول مجهول را درک میکنیم و بعد تلاش میکنیم مجهول را حل کنیم و آن را معلوم کنیم. اگر این اسمش خریت نیست پس چیست؟

آنوقت میگویند چرا فلاسفه با روانشناسان دشمنی دارند. چون مهمل میگویند! نفهم هستند !

 

آیت الله دکتر محقق داماد چه میگوید؟

میگوید شما در عالم خیال غوغا میکنید میتوانید چشم هایتان را ببندید و هر چیزی را تصور کنید و جالب اینکه بسیاری از اختراعات بشر مانند اختراع پرواز از چیزی با عنوان خیال ناشی شده است.  خیال پرواز باعث اختراع هواپیما شد.

ابن سینا چه میگوید؟

انسان در خواب در عالم خیال است و نفس مجرد از بدن (چون ابن سینا به معاد فیزیکی اعتقاد نداشت) پس از مرگ با قوه خیال میتوان درجات تعالی عقل را طی کند.

ملاصدرا چه میگوید؟

عالم پس از مرگ نفس در کالبد مثالی قرار میگرد و رفع تعلق نفس از بدن عنصری صورت میگیرد. بدن مثالی در عالم برزخ در عالم وهم و خیال است که به عالم ملکوت نزدیک تر است و بندهای طبیعت از پایش گشوده شده و نیروی تخیل قوی تری دارد پس لذت ها را به کمال بیشتری و درد ها را به کمال بیشتری میچشد.

دکتر دینانی چه میگوید؟

 

فایل زیر صدای خود من و استاد بزرگوارم دکتر ابراهیمی دینانی است.

 

 

 

برچسب ها

‫۹ نظرها

 1. سلام
  من از هلاکویی نمیخوام دفاع کنم ولی منظور از فکر و خیال کاری هست که انسان ها معمولا در اون غرق می شوند و زندگی شون رو به فنا میدن. یعنی جنبه منفی خیال بافی منظور هست. در عرف ما هم خیال بافی یک بار منفی داره. فکر نمیکنم درست باشه با اصطلاحات فلسفی الفاظ عرفی که مخاطبش هم عرف هستند رو مورد بررسی قرار بدید!

  بله اگر ایشون در جایگاه یک فیلسوف خیال رو میکوبید حق با شما بود ولی او یک روانشناس است که از مفاهیم فلسفی اطلاع چندانی نداره. البته حرفاش رو گوش دادم حرف مفت کم نداره.

  1. سلام دوست عزیز،

   ببینید واژه خیال ، وهم و …. یک معنی دارد که لغتنامه دهخدا و یا معین و … به آن اشاره شده است. بله منظور من هم همان است که در آن غرق می شویم، ولی فنای زندگی را شما از کجا آورده اید؟ آن خیال و وهم که انسان در آن غرق میشود در فلسفه با نام وحی تکوینی به انسان نام برده میشود. من نمیدانم شما از کجای این سرزمین هستید اما در تهران که من زندگی میکنم خیالبافی بار منفی نداره بلکه بستری هست که در آن هنر زاییده میشه، نویسنده ها خیالبافی میکنند، فیلم نامه نویس ها خیال بافی میکنند. اتفاقا آن کس که زندگی اش را به فنا میدهد با عقل این کار را میکند. یعنی با عقل میرود و الکل مینوشد یا معتاد میشود خودش میداند دارد چه میکند، در عالم وهم این کار را نمیکند در عالم واقعیت با عقل این کار را میکند !

   من از جایگاه فلسفه ایشون رو نمیکوبم از جایگاه حقیقت که جاری است او را میکوبم. معتقد هستم که اگر انسانی چیزی را نمی داند سخن نگوید نمیگویند که لال است.
   ایشون یک شخصی هست که خودش بیماری روانی دارد که در سن شصت و دو سالگی زن دوم میگیرد و هر دو را طلاق میدهد. اندیشه های ایشان با اندیشه های مردم ایران که مذهب تشیع دارند همخوانی ندارد ، او یک بهایی است و جایش همان شبکه های ماهواره ای.

   فرض بر اینکه بر تفسیر خیال سخن هایی را بپذیریم . اینکه میگوید کار عقل حرکت از معلوم به مجهول است را کجای دلمان بذاریم؟ ما از معلوم به مجهول حرکت میکنیم ؟ یا اول به جهل خودمون و همان مجهول پی میبریم و آن را معلوم میکنیم؟ ایشان اصلا عقل ندارند که همچین سخنی را میگویند.

   وگرنه اگر من از جایگاه یک فیلسوف بخواهم ایشان را بکوبم مقاله فراوان در سایت دارم که کلا علم روانشناسی را زیر سوال میبرد. هلاکویی که ذره ای بیش نیست.

 2. سلام ایشون مروج ازدواج موفق هستند با این تفاوت که خودشون بلد نیستن زندگی کردن را.!!!
  پس برای حل مشکل جنسیشون مروج رابطه یک شبه هستند!!؟؟

  1. هلاکویی یه تیکه آشغاله، یه کثافت ، یه روانشناس عوضی یه یاوه گو، اومدم واسه شجریان پست بذارم این کامنت شما رو دیدم، حیف دنیایی که توش شجریان نباشه و این کثافت باشه. بنظرت دنیا جای خوبیه؟ افکار بیشتر روانشناسان فقط زیر ناف هست.

 3. اون جمله حرکت از معلوم به مجهول خیلی باحال بود. یعنی از علمی که داره میخواد جاهل شه و به جهل برسه بعد میگه اون مجهول ها رو حل کنه! خب پس چرا قبلش گفت کار عقل حرکت از معلوم به مجهوله!
  مردک دو تا زن رو گرفته دومی رو تو اون سن ! و تازه بچه هاش مخالف بودن، زنه رو گرفته و بعد اون هم طلاق داده. دکتر هلاکویی نه تنها نمونه یک آدم نفهم و بیشعور هست بلکه هلاکویی آدم بی اخلاق و شاید بشه گفت کثیفی هم هست. مرتیکه بهایی ! و جالب اینجاست که تو سایت های ایرانی حرفهاش رو دی وی دی میکنند میفروشند.
  استاد کاظمیان شما هم اعصاب ندارید از دست روانشناسان فکر کنم اگر یکی از این سی دی ها که تو بازار میفروشند گوش بدین ، خدای نکرده یه بلایی از حرص خوردن سر خودتون بیارین.

 4. دکتر هلاکویی یک بهایی کثافته، و چیز هایی که میگه با فقه و شریعت ایران و ایرانی هست تطابق نداره. در واقع اون به چیزی به نام شرع اسلامی رو به رسمیت نمیشناسه. حالا همچین شخصی روانشناس هم هست و مشاوره هم میده. خب نتیجه اش معلومه چیه !

  حالا جالب اینه که یک سری آدم دیوانه ویدئوها و سخنرانی هاش رو تو این مملکت میفروشند ! و تو سایت آپارت میذارند. این هم از عجایب هست. یادم میاد شما یک زمانی گفتید بعد از سال ۶۸ خیلی ها شروع کردن به فحاشی به ملاصدرا مثل ابراهیم فیاض، مثل رائفی پور یا حسن عباسی و ……. اونوقت دنبال کی میرن؟ دنبال خزعبلات یک بهایی به نام دکتر فرهنگ هلاکویی . من هم تعجب کردم از این چیزی که شنیدم که که کار عقل اینه که از معلوم به مجهول بره !!!!!!! یعنی مغزم هنگ کردم. شما خیلی باهوشین آقای کاظمیان ! که این نکات و تناقض گویی ها رو از بطن صحبت های مردم میکشید بیرون. شاید اگه من ده بار هم گوش میدادم متوجه این تناقض گویی فاحش نمیشدم. گفتن این حرف از هلاکویی مثل این هست که کسی جاذبه زمین رو منکر بشه و بگه جاذبه به سمت آسمان هست.

 5. هلاکویی نمونه بارز زیگموند فروید هست. دائم میگه به راحتی طلاق بگیرید. کلا روانشناسان مغزشون تو جمجمه شون نیست زیر نافشون هست.
  اینها نه از عقل چیزی میفهمند و نه از عشق .
  برای من عجیب نیست که میگه کار عقل اینه که از معلوم به مجهول برسیم ! چون دکتر فرهنگ هلاکویی یک روانشناس هست. یک روانشناس بهایی و ضد اسلام .
  و جالبه که تو همین سایت آپارات سخنرانیهاش رو میذارن و مردم عوام هم به به و چه چه می کنند. استاد شما اینهمه برای روشن کردن ذهن مردم از روانشناسی نوشتید کی فهمید چی میگید؟
  حالا این دکتر فرهنگ هلاکویی که یک بهایی خارج نشین هست نباید انقدر برایتان مهم باشه. حتی اگر تو جامعه ایران که دائم پشت ماهواره هستند خیلی جذاب باشه، این تناقض گویی ها رو شما که فیلسوف هستید درک میکنید ، عوام اصلا بدون تعقل حرف هاش رو میپذیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن