روزانه

روز مرد بر نامردان روزگار مبارک

میلاد علی (ع)

روز مرد

روز مرد در ایران روز میلاد حضرت علی ابن ابیطالب است و این چه خجسته روزی است که من مردی به بزرگی و عظمت علی ندیدم. مردی که عدالتش فرق سرش را شکافت. مانند افرادی دیگر در دنیا که چون اسرار الهی فاش کردند بر دار شدند و یا آنان که به خاطر صداقتشان مورد غضب شاهان و معشوقه ها قرار گرفته سر به دار شدند.

امروز ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ است که این متن مرقوم میشود که مناسبت دارد با میلاد حضرت علی ابن ابیطالب، کتاب ها خوانده ام در باب این موضوع که مرد چیست. چه تعریفی از مرد داریم. چه ابلهانه است زنانی که شوهر خود را مردترین مردان میدانند و دخترانی که پدرانشان را مردترین مردان می انگارند.

در زمانی که این متن نوشته میشود ویروسی به نام کرونا در جهان شیوع پیدا کرده و هزاران نفر را به کام مرگ کشانده، اوضاع برای من کاملا عادی و نرمال است از این جهت که من از مرگ هراسی دیگر ندارم که به زندگی اینگونه اشتیاقی چندانم نیست. اما در این روزگار، همه چیز گویی ضد و نقیض هم آفریده شده است، در پست قبلی در خصوص سخنان سایه در مورد شجریان گفتم بله واقعا گاهی یک ابوعطای شجریان باعث میشود شما احساس کنید که زندگی ارزش زیستن دارد. بله آن تحریر های ملکوتی روح از جدا میکند و به آسمان ها پرواز میدهد و این مرتبط به درجه درک مخاطبان از موسیقی است.

مانند درک انسانهای عادی از غیب تا درک امام و معصومان که دنیا در چشمانشان پشیزی ارزش نداشت و آنان متصل به چیزی بودند که عوام نمیدیدند، اما این فاصله در طول زمان دائما بیشتر و بیشتر میشود. امروز دنیای ما احمق ها و خرهای بیشتری دارد تا دوران ملاصدرا و ۳۵۰ سال پیش. گرایش مردم به ابتذال شدید است.

روزگاری در غرب تهران رفت و آمدی داشتم و آنجا را کثیفترین جای تهران دیدم از شکل و شمایل و لباس پویشیدن مردم به درونشان پی میبردم و این به شاید هفت هشت سال پیش بر میگردد. همه غربزده، همه بی هویت، همه بی شرافت، همه چشم ناپاک همه ….

مردمان این روزگار مانند الاغهایی شده اند که سر در آخور عالم ناسوت دارند و هرچقدر که از جو ی بی مقدار دنیا میخوردند شکمشان پر نمیشود. روزگاری که امام خمینی گفت که موسیقی مخدر است، درست گفته بود ، ولی شجریان از آن معنی نادرستی متوجه شد. بله که موسیقی مخدر است، و موسیقی شجریان برای اهل معرفت مانند بالاترین دوز مواد مخدر را دارد چراکه در زمان گوش دادن با معرفت شما آنچنان نشئه میشوید که اگر خنجری در بدنتان فرو کنند متوجه نخواهید شد. مشکل کسانی که نمیتوانند این حقیقت را درک کنند این است نشئه نمیشوند، روحشان در مراتب پست باقی مانده است و راهی به درک بیشتر حقیقت ندارد. اینکه حقیقت چیست و چه فرقی با واقعیت دارد مساله ایست که در اینجا نمیگنجد فقط میتوانم آنچنان بگویم که درک حقیقت میتوانند انسان را تا درجات بالای ملکوتی سوق دهد و میتواند به درکات اسفل السافلین هم بکشاند.

دوران مردان گذشته است گویی! کسانی نمیداند عباس دوران که بود و چه کرد!

حتی وقتی من این مرد نمایان را گاهی در خیابان میبینم، با موهایی که دورش را زده اند و بالای آن را سیخ سیخ کرده اند احساس میکنم اینها از نظر فیزیولویژیک هم مرد نیستن ! چه رسد به مفهموم مردی و جوانمردی !

احتکار ماسک و مواد ضدعفونی

من که خود حاضرم مرگ را هم اکنون در آغوش کشم از ویروسی هراس ندارم ، اما وقتی میبینم یک ماسک را به قیمت چهارصد هزار تومان به فروش میرسد، و وقتی میبینم بزرگترین سایت فروش کالا در ایران ماسک هایش را احتکار میکند و آنها را به قیمت گزاف میفروشن حالتی به من دست میدهد که گویی در میان مردگان در حال فساد جسم در حال حرکت هستم و بوی تعفن جسد در حال پوسیدن آنها حالت تهوع به من دست میدهد.

بعد با خود فکر میکنم که من که این همه از جوانمردی و مردانگی ابولحسن خرقانی نوشتم خودم چه بهره ای برده ام؟ جز اینکه به دانشجویانی که توان پرداخت شهریه نداشتند طوری وانمود کنم که من در ایران نیستم و آنها نمیتوانند به من پولی واریز کنند و حق الزحمه من را به مبلغ یک هزار تا پنج هزار تومان به موسسه محک واریز کنند و فیشش را برایم بفرستند. این نهایت مردانگی یک آدم مدعی به نام آراسپ کاظمیان است! همان ویرس کرونا که در روح من افتاده است.  اگرچه پرداخت ساعتی ۱۲ دلار از طریق PayPal برای یک ساعت آموزش با این وضع اقتصادی برای بیشتر ایرانیان سخت و غیر ممکن است ولی من بیشتر دانشجویانم از کشورهای دیگر هستند، شاید چون به قول برخی ابلهان شکمم سیر است به دانشجویان ایرانی میگویم به محک هزار تا پنج هزار تومان در حد وسع واریز کنند برای هر کلاس !

باری! امروز روز مرد است و من هیچ مردی که مردانگی و جوانمردی داشته باشد دور و بر خود نمیبینم که به آن تبریک بگویم. علی همچنان در میان شیعیان خود نیز تنهاترین است، این جماعت نام تشیع و نام علی را به لجن کشیده اند.

این صحنه مرا به یاد دوران بچگی می اندازد،  ما آن زمان معنی جان بر کف شدن را نمیدانستیم، اینان مانند داعشی ها انتحاری به خود نبسته بودند که جماعتی را به کشتن دهند بلکه برای زنده ماند همرزم خود، ماسک شیمیایی خود را در زمان حمله شیمیایی بر میداشتند و به همرزم خود میدادند. لعنت بر کشور و دولت آلمان که مواد شیمایی را به یک دیکتاتور ماننند صدام حسین فروخت و بعد برای مداوا با داروهای شیمیایی پولهای کلان گرفت. و لعنت خدا بر هر ایرانی که غربزده است که در ظاهر منحوسش ، و چه در باطن خبیثش !

ویروس کرونا
آمار امروز ۱۸ اسفند از ابتلا و مرگ و میر ویروس کرونا

آمار مرگ و میر امروز ایران از کرونا ویروس

از این ویروس کرونا همین امروز در یک روز توی ایران ۷۴۳ نفر جدید مبتلا شدند و همین امروز ۴۹ نفر مردند. یعنی از چین با جمعیت یک و نیم میلیاردیش بیشتر !

من به حجت الاسلام رئیسی نامه نوشتم که دیجی کالا بزرگترین محتکر ماسک هست که قبلا ماسک ها رو به قیمت بسیار بالا میفروخت و بعد که دوربین های صدا سیما به انبارهاش رفتند همه رو در سایتش نا موجود کرد، گفتم چرا تعزیرات حکومتی وارد نمیشود. هیچ آب از آب تکان نمیخورد، اینها فقط تریبون حرف زدن دارند مردم هم مانند بز اخوش توی خیابانها جولان میدهند و به دنبال خرید عیدشان هستند، ترکیب ظلم ظالم و جهل مظلوم این مصیبت ها را بار آورده است.

آخرین نسل مردان را به یاد دارم

من به یاد دارم دوران جنگ را به یاد دارم آن فداکاری های مردانی را که در نظام غیر اسلامی چقدر مسلمان و چقدر مرد بار آمده بودند. به یاد دارم کسانی که خود در زمان بمباران شیمیایی عراق ماسک های شیمیایی خود را بر میداشتند و به همرزمانشان میدادند. نفرین بر دولتمردان آلمان که مواد بمباران شیمیایی را در اختیار صدام گذاشت و بعد با داروهای شیمیایی سعی کرد بیماران شیمیایی و جانبازان را خوب کند.

ای علی کجایی

میگویند امروز روز ولادت توست و روز پدر! پدر بودن به خودی خود هیچ مزیتی ندارد، مرد بودن شرف دارد، اما کو مرد؟ من این روز خجسته را به چه کسی تبریک بگویم؟ به نامردان روزگار. به گرگان هاری که در این زمانه به جان مردم ایران افتاده اند.

این کلیپ ها فقط فیلم نیست. حقیقت داشت و من آن حقیقت را دیدم. حالا عکس های اینان بر در و دیوار شهر است، فقط عکس زیر درخت چنار، و من آن عکس ها را امروز میبینم و دیروز را به یاد می آوردم که چه زیبا در زیر عکس این مردان ، مردانگی کردم و هرگز از عهد و پیمان ممهور باز نگشتم.

من خوشحالم که یک دهه پنجاهی هستم و حضور این مردان خدا را درک کردم، یک دهه هفتادی بدبخت و بیچاره نیستم که کاسه لیس و جیره خور غرب باشد. خوشحالم که کرونا ویروسهای نفس خودم را میشناسم و در حال کشتن آنها هستم و از کرونا ویروسی که جان من را از بدن خاکیم جدا کنم هیچ هراسی ندارم.

روز مرد بر نامردان و حرامزادگان مذکر ایران مبارک باد!

امتیاز
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

‫۳ نظرها

  1. من یک دهه شصتی هستم، اوایل دهه شصت البته، مثل شما حضور این شیر مردان را درک نکردم !
    ولی یادمه وقتی این فیلم از کرخه تا راین پخش شد، همه مردم با چشمان اشک آلود از سینما خارج شدند. خود من نمیتونستم جلو اشک هام رو بگیرم. واقعا معنی زندگی چیه؟ ما واسه چی اینجاییم ؟ چه هدفی داریم ؟ به کجا میریم؟
    مطمئن هستم که در دنیای امروز دیگر چنین مردانی را نمیبینیم ، حتی اونها که الان برای وطن میجنگند منافع مادی یا پست های دنیایی رو تو اهدافشون دارند.
    فقط عشق میتونه باعث بشه که یک نفر این کار رو بکنه تا جون همرزمش رو نجات بده و خودش بمیره. فقط عشق.

    1. بله فقط در مورد سوالاتی که پرسیدید، اینها سوالاتی بود که سقراط میپرسید و جرم همین سوالات در دادگاه آتن محکوم به گمراه کردن جوانان شد. گفت آن یار کزو گشت سر دار بلند جرمش آن بود که اسرار هویدا میکرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن