دشمنی با روانشناسیفلسفه و عرفان

فلسفه گریه زن

پست هایی که من مینویسم مطلقا از جایی کپی برداری نمیشه، این پست ها همه نتیجه مطالعات شخصی من هست و اجازه کپی برداری هم به کسی داده نمیشه. اصلا چون این وبسایت یک حالت وبلاگ گونه داره، من با لحن خودمونی مینویسم، مخصوصا کتابی نمی نویسم.

نکاتی که باید مورد توجه قرار دهیم این است که :  من یکی از بزرگترین دشمنان روانشناسی و روانشناسان هستم. اولین دلیل دشمنی من با روان و روانشناسی هم عقل گرایی و فلسفه است. 

پس اگر به پست های روانشناسانه علاقه دارید، یا صفحه هات انگیزشی را در اینستاگرم دنبال میکنید که انگیزه چرند و بیخود پیدا کنید این پست ها به درد شما نمی خورد.

از نظر روانشناسان گریه زن نشانه اوج احساس او می باشد، زن در شرایطی که به اوج احساس غم یا شادی میرسد بی اختیار اشکش فوران میکند. البته این حرف از نظر فلسفی تا حدی درست است، از نظر فلاسفه شرق و غرب زنان بخاط نیروی تعقل کمتری که نسبت به مردان دارند، نیروی احساسی بیشتری نیز دارند و احساس آنها در سرازیر شدن اشکشان مهم است.

اما ذکر یک نکته خیلی حایز اهمیته و اون اینه که یک زن یا دختر بالغ این توانایی رو داره که برای فریب مرد با اختیار کامل اشک خودش را جاری کند، به هق هق زنانه بیوفتد ، صدایش بلرزد و ….  روانشناسان زن پرست مردان را در این شرایط به آرامش دادن به زن ترغیب میکنند در حالی دو هزار و پانصد سال پیش افلاطون و ارسطو معتقد بودند که زنان تحمل بیشتری در درد و رنج نسبت به مردان دارند و این امر در دنیای امروز ثابت شده است. زنان به صورت متوسط حداقل ۵ سال بیشتر از مردان عمر میکنند و این به دلیل همین استواری و استقامت آنان در برابر سختی های زندگی بسیار بیشتر از مرد است. گریه هم میتواند یکی از راهکارهای خالی کردن خود در برابر فشار های احساسی و غم های ناگهانی باشد.

بزرگان خردورز در این باب سخن های بزرگ گفته اند، که یکی از آنان سخن نیچه فیلسوف بزرگ آلمانی است که میگوید: به سراغ زنان که میروی تازیانه را فراموش مکن! این سخن از یک فیلسوف تمام عیار با توجه به آثاری که از او به جا مانده حقایق دیگری را در مورد زنان فاش میکند. زنان در دروغ گفتن در حالی که بسیار ماهرند بسیار ناشی هم هستند و در زمانی که حرف غیر عقلانی آنان توسط عقل یا منطق صوری ثابت میشود و آنان از نظر عقلی توان مجادله و اثبات ندارند از تکنیک گریه و برانگیخته کردن احساس مرد استفاده میکنند. (بنابراین از نظر نیچه شایسته تازیانه زدن هستند)

دومین سخن از یکی از بزرگترین عرفای جهان حضرت جلال الدین محمد بلخی معروف به مولانا (که برخی از جاهلین ناخواسته او را مولای روم میخوانند تا هویتش را از ما ایرانیان بگیرند و به ترکان عقمانی دهند) گفته شده است:

زن چو دید او را که تند و توسنست

گشت گریان، گریه خود دام زنست

و این حقیقت قرنهای قرن است که در طبیعت زن نهاده شده، فریب مرد با دروغ و اشک و گریستن، و مردان مخصوصا در دهه های اخیر که بیشتر زن شده اند تا مرد و فمینیستی در آنها موج میزند، همیشه در دام پهن شده زن ها گرفتارند و تنها یک آنتی فمینیست زن ستیز چون من میتواند فارغ از چیزی که یک زن مدعی میشود، کاسه و کوزه آنان را بر هم بزند و بساطشان را جمع کند

و این داستان ادامه خواهد داشت …………..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
بستن