فلسفه و عرفان

عرفان حلقه – محمد علی طاهری

عرفان حلقه محمد علی طاهری

محمد علی طاهری موسس عرفان حلقه

اینکه محمد علی طاهری کیست. چندان نیاز به توضیح ندارد. کافیست محمد علی طاهری را در گوگل سرچ کنید و مقاله را در ویکی پیدیا مطالعه کنید.

ملاقات من با جمعی از شاگردان محمد علی طاهری در تهران

من چندی پیش ملاقاتی با چند نفر از شاگردان آقای طاهری ملاقات داشتم. به نقل از استاد عزیز دکتر اعوانی  اگر میخواهید کسی را بشناسید به سراغ شاگردان او بروید ببینید که چه تفکری را نشر داده است. مستقیم به سراغ خودش نروید چرا که خودش با توجه به اندیشه های شما رنگ عوض میکند و ملون میشود.

مطالبی که در زیر می آورم در حدود شش هفت نفر از شاگردان محمد علی طاهری مشاهده کردم:

۱- افرادی لاابالی ، که از نحوه مکالمه آنان، نحوه پوشیدن لباس ، و تماس های مکرر آنها با افرادی که ظاهرا دوست دختر و یا دوست پسر های آنان بودند و آنان بدون در نظر گرفتن شرایط در حال مذاکره با من با آنان قرار می گذاشتند و ….

۲- عدم اعتقاد به قرآن کریم. حرفهایی که ما در دهه هشتاد از فرقه های تازه به وجود آمده در این نحله ها میشنیدیم که قرآن را سلمان فارسی در گوش پیامبر خوانده و این حرف های بی ارزش. در حالی که من تمام قرآن را خود بدون هیچ تعصب و مقدس گرایی خواندم و فهمیدم که این کتاب نمی تواند زاده دست بشر باشد.

۳- ارتباط با اجنه، ارواح مردگان ، فالگیری و رمالی و ….. و همچنین ارتباط با جهان موازی و مسائلی که در فلسفه به شدت رد میشود و مبنای عقلی ندارد.

۴- اعتقاد به مکتب پوزیتیویسم مانند روانشناسان و ماتریالیسم غربی. آنان اصلا به دنیای پس از مرگ اعتقاد چندانی ندارند و میگویند حضور در دنیا پس مرگ باقی میماند و توسط برخی افراد درک میشود. در حالی که حضور شخص از نظر فلسفه و عرفان ابن عربی و عرفان خراسانی ایرانی پس از مرگ به جهان برزخ میرود و در آنجا ادامه حیات برزخی می دهد و کلا ارتباط نفوس آدمیان پس از مرگ با عالم ناسوت (عالم طبیعت) قطع میشود و همچنین آنان بسیار مادی گرا و ماتریالیست هستند و کلا همه چیز را از ماده می دانند که این کاملا بر خلاص نظریه فیلسوفان صدرایی میباشد.

۵- اعتقاد به عرفان کیهانی و انرژی کائنات. چیزی که مدام در شبکه های مجازی هم مد شده و میگویند که کائنات ( کهکشان ها و کرات دیگر) به شما انرژی مثبت میدهند و راه شما را باز میکنند. این برگشت به قبل از رونسانس غربی می باشد و حتی از آن برتر است. چون آنان زمین را مرکز جهان میدانستند ولی اینان میدانند که زمین هم جزئی از کهکشان است و به جزئی دیگر وابسته شده اند.  سوالی که از آنان پرسیدم و پاسخ قانع کننده ای نیافتم این بود که توی انسان با علم و کاوش به کهکشان ها و کائنات راه پیدا کردی و آنها را شناختی یا آن کائنات که جماداتی در آسمان هستند تو را شناختند؟ و اگر شما آنها را شناختید چطور به چیزی که مخلوق شناخت و عقل خودتان است پناه میبرید؟ تنها پاسخی که دریافت کردم چرندیاتی همراه با چاشنی توهین بود !

۶- انرژی درمانی  با انتقال انرژی مثبت و منفی . در حالی از نظر فلسفی و علمی و عقلایی ، انرژی ماده است. در تمام انواع انرژی عنصر اصلی که همیشه وجود دارد ماده است، در فرمول انرژی انیشتین E=Mc2 انرژی برابر با ماده (mass) در مجذور سرعت نور در خلاء می باشد. اما آنچه علم در مورد انرژی منفی میگوید این است که انرژی منفی اصلا وجود ندارد، انرژی یا صفر است و یا مثبت است. اما انرژی منفی فیزیک کوانتوم به صورت خیالی تصور میشود که تا بتوان انرژی مثبت را دریافت کرد. به عنوان مثال وقتی که شما میدوید و یا ورزش میکنید، در خیال و در تئوری روی کاغذ انرژی از دست می دهید، و انرژی شما از بدنتان خارج میشود، این را در فیزیک کوانتوم میگویند انرژی منفی، اما علم ثابت میکند که وقتی شما در حالت ورزش در حال انرژی از دست دادن هستید ، در واقع در حال تبدیل انرژی بدن خود که حاصل سوخت و ساز قند و چربی و … است میباشد. بله انرژی از بدن شما میرود ولی کجا میرود؟ انرژی شما تبدیل به انرژی حرکتی میشود، انرژی شما در عضلات بدن شما تولید میشود و از تولید آن حرکت حاصل میشود و شما میتوانید بدوید، شنا کنید، ورزش کنید. حتی وقتی چیزی میخورید در زمان خوردن آن ماده که به شما انرژی میدهد همزمان معده شما در حال مصرف انرژی است، یعنی به صورت تئوری انرژی از دست میدهد تا غذای بلعیده شده توسط شما را هضم کند ولی از نظری هم در حال تولید انرژی معده به تحریک حرکت در معده و تولید اسید های معده است. بنابراین همان نظریه نسبیت همیشه برقرار است، انرژی مثبت است و ، مادی است و نوعی به نوعی دیگر تغییر میکند و هرگز نابود نمیشود.

مشکل بعدی این است که تمامی این افراد در جهل مرکب هستند، یعنی خودشان نمیدانند که نمی دانند و وقتی میگوییم که نمیدانید، میگویند میدانیم تو نمیدانی !

برخی از ویدئوهای رمالی و جن گیری کسی که خودش را عارف می پندارد:

 

و همچنین: 

 

بنابراین من محمد علی طاهری را که هیچ سوادی در خصوص عرفان نظری ندارد و هیچ چیز از محی الدین ابن عربی و عرفان خراسانی ایران نخوانده است و تنها دارای مدرک “دکترای افتخاری” در طب سوزنی از ارمنستان است، را شخصی کافر و ملحد میدانم.

اما بر خلاف خیلی ها اعتقاد به زندان، مجازات و اعدام وی ندارم، اگر کسی با عقل خودش، هرچند ناقص گمان برد که به حقیقتی رسیده است، راه تعقل را پیش گرفته است و حتی کفرش به ایمان افراد به اصطلاح متدین که دین را از آباواجداد خویش به ارث برده اند می ارزد.

امیدوارم که خدا او و شاگردانش را به راه راست هدایت کند.

پس حالا با قدرت تمام میتوانم بگویم

زنده باد دکتر دینانی

زنده باد دکتر محقق داماد

زنده باد دکتر اعوانی

زنده باد دکتر سید حسین نصر

 زنده باد فلسفه و عقلانیت

 

امتیاز
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن