خانه » دشمنی با روانشناسی » چرا باید با روانشناسی دشمنی کرد

چرا باید با روانشناسی دشمنی کرد

روانشناسان به عنوان یکی از پلیدترین و حتی میتوان گفت کثیفترین موجودات زنده که در حال تکثیر هستند در حال تخریب جوامعند. چه در ایران و در کشور های دیگر. چند روز پیش پیامکی دریافت کردم که در آن شخصی که به ظاهر ابتدا ناشناس می آمد از من خواسته بود که این همه انرژی را صرف رد روانشناسی نکنم چراکه روانشناسی ارزش ندارد. البته من به زودی این شخص را شناختم، یکی از کسانی که در ذهن من به کذاب و دروغگو بودن معروف بود. کسی که سابقه فریب و پولیتیک زدن به من رو هم داشت، همین انگیزه من را بیشتر کرد، نمیخواهد که من با روانشناسی مخالفت کنم چون این مخالفت ها در فضای مجازی به ضررش است. او به فکر انرژی من نبود.  و این بهترین انگیزه برای من که بیشتر به روانشناسی بتازم. در مورد روانشناسی به تفصیل و با فلسفه مشاء و استدلالی و حتی فلسفه تحلیلی دشمنی خواهم کرد. اما پیش از آن برای اینکه این شخص بداند کمک بزرگی به من کرد که اصلا قسمتی از سایت را به دشمنی با روانشناسی و رد آن بپردازم تشکیل دهم چند سوال میکنم:

۱- روانشناسان با چه ابزاری روان بی کران آدمی را که خداوند از روح خود در آن دمیده است و گفته نفخت فیه من روحی میخواهند روان را بشناسند؟ آیا با روان خودشان میخواهند روان را بشناسند؟ آیا روان خودشان به روانی که میشناسند محیط است یا محاط؟

۲- نمود و نتیجه روانشناسی در دنیا و در ایران در چند دهه اخیر چه بوده است؟ چرا آمار ازدواج ها کمتر و آمار طلاق ها بیشتر است؟ با اینکه اینها روزانه هزاران مشاوره به زوج های جوان میدهند و جیب آنها را خالی میکنند ؟ پس چرا ازدواج ها به طلاق ختم میشود؟ چرا آمار خودکشی و اعتیاد رو به افزایش است و نه کاهش؟ نیک میداندم که دلایل دیگری مثل فقر و مشکلات سیاسی یا اقتصادی نیز دخیل است، اما چرا این روانشناسان توانایی غلبه بر روان انسانها و قراردادنش در مسیر درست را ندارند. تا اگر نمیتوانند اینان را کم کنند جلوی افزایشش را بگیرند.

۳- شما چند صفحه در اینستاگرم میشناسید که پست های روانشناسانه و انگیزشی در آن قرار میدهند ، چرا تمام موفقیت ها را در دنیا میبینند؟ و آنها که خودشان این پست ها را مینویسند چرا جزو بدبخت ترین مردمان روزگار هستند؟

۴- چرا مفهوم عشق که در فلسفه و حکمت و عرفان ایرانی جایگاه والایی دارد در روانشناسی به روابط زناشویی تغییر یافته است و چرا نظریات فروید و دیگر پدران این مثلا علم روانشناسی هر چند سال یک بار کلا تغییر میکند؟ عشق سکسی که در سایت های ایرانی تبلیغش و آموزشش به وفور داده میشود و آذری جهرمی تلگرام فیلتر میکند و زورش به این  سایت ها نمیرسد نمیتوانند از عشق لیلی مجنونی سخن بکویند؟

۵- چند روز پیش نمایشگاه کتاب بود، چند کتاب دیدید با عناوینی مثل اینکه : “راز موفقیت بیل گیتز” ، “راز ثروتمند شدند” و عنوانهایی مشابه؟  آیا هرگز از خود سوال کردید کسی که این کتاب ها را نوشته یک روانشناس کلاش بوده است که تنها خواسته روان شما را مدتی در دست بگیرد؟ و چرا خودش این رازها را در زندگی به کار نگرفته و ثروتمند نشده و صرفا به چاپ یک کتاب و درآوردن چند میلیون پول بسنده کرده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟  چرا مغز و روح انسانی والایتان را در اختیار افرادی بسیار دون مایه و کم سوادتر از خودتان قرار میدهید؟ آنها اگر میتوانستند مشکلات خودشان را حل میکردند.

و این جنگ ادامه دارد ………………

 

آپدیت 14 تیر: خطاب به کذابه معروف که این سایت برای او تشکیل شده بود : عاقبت گرگ زاده گرد شود اگرچه میان آدمی بزرگ شود

 

و همان شخص پس از چند روز

نماد دروغگویی و گرگ صفتی

 

همچنین ببینید

آخرین پست دشمنی با روانشناسی

دیالوگ نفس عاقل من با نفس احساسی من زود باش آراسپ امروز ۱۵ آبانه! یادته؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.