Home » روزانه » فاجعه جامعه مجازی

فاجعه جامعه مجازی

فاجعه جامعه مجازی

امروز برنامه اینترنتی ایمو رو برای چند دقیقه ریختم روی گوشی و فاجعه جامعه مجازی رو حس کردم. چقدر کثیف، من رو یاد برنامه ChatOn سامسونگ میندازه که وقتی با شماره به دوستی وصل میشیم شماره مارو در اختیار دوستان اون دوست هم قرار میده! این یعنی پرایوسی صفر ! مردم کثیفند ، مانند خوک هایی که در هم میلولند از کثافت خود ارتزاق میکنند. این جماعت خوکان اسمش میشه جامعه!  حالا تو جامعه مجازی ، هر آدم پفیوز و قرمساغی که یه گوشی گرفته ، هر کثافتی رو نصب میکنه روی گوشیش، و ما که تو کثافتخونه به اسم جامعه داریم زندگی میکنیم. بخاطر کار مجبوریم با افراد زیادی سر و کار داشته باشیم. مثلا من چند ماه پیش برای دودی کردن شیشه های ماشین باید پیش یک آدم خرابی که مغازه دار بود در جنوب شهر میرفتم. شماره من رو گرفت و شماره مغازه اش رو به من داد. حالا با برنامه ایمو، که وقتی من یک عکس گذاشتم دیدم ده ها نفر پیام دادند و ورود من رو به اون کثافت خونه تبریک گفتند و بسیاری از اونها رو من نمیشناختم، جالب اینکه یکی از افراد زن همون کسی بود که شیشه های ماشین را دودی کرده بود و من با هزار سوال فهمیدم که زن فرهاد اسپرت است! اگر نخواهیم ما را نشان جامعه ندهد باید وارد Setting شویم و گزینه Friends of Friends را تیکش را برداریم. در این صورت فقط خوک های توی گوشی خودمان ما را خواهند دید. به این شیوه تبلیغات در غرب میگویند Viral Marketing  و من از این جامعه مجازی بیشتر از جامعه واقعی متنفرم، در جامعه واقعی در اطاق خودم می مانم و در هیچ کجا شرکت نمیکنم، به جهنم که رواشنشناسان به من بگویند منزوی و غیر اجتماعی، اجتماعی که متشکل از انواع حیوانات است !  به من میگویند تو بدبینی و نیمه پر لیوان را نمیبینی ! من اصلا لیوانی و آبی نمیبینم، هر چه میبینم کثیفی است. لجن است این جامعه. ضمنا من یک آدم از پشت کوه آمده نیستم که ندادم مدرنیته چه کثافتی ا ست، کسی نیستم ک با شکم خالی ، آروغ  فندقی بزنم. اگر کسی بخواهد راجع به روح مدرنیته صحبتی کند، آن شخص من باید باشم. 

پارادوکسی که خودم هم به آن دچار شده ام، پس چرا اینستاگرم خودم سی هزار فالور دارد؟ چرا عکس هایم را میگذارم؟  فطرت دیده شدن ! ولی دیده شدن توسط چه کسی؟ توسط جامعه خوک و سگ صفتان. 

عمری را صرف فلسفه کردم و سعی کردم در اینستاگرمم آن را نشان دهم، یک مشت خر دورم جمع شدند که از هر هزار خر یکی آدم می نماید. باید اینستاگرم را ببندم. نه مثل دخترک خیانتکار کذاب دروغگویی که هزار بار گفته که اینستاگرم ندارد و بعد اینستاگرم دی اکتیو شده خودش را باز فعال کرده است. نه مثل مردی که از بی غیرتی باد به غب غب می اندازد و میگوید دختر بیست ساله ام را برای تحصیل به اروپا میفرستم! یا مادر گرگ شده ای در همین جامعه گرگ صفت دام پلیدی برای صداقت فرزندانش پخش میکند.  فکر میکنم باید به توییتر کوچ کنم. فکر میکنم باید سکوت کنم. شاید باید سایت من تنها چیزی از من باشد که در این دنیا می ماند، چه مخاطبی داشته باشد ، چه نداشته باشد. مهم این است که من نام کثیفشان را نبینم که متاسفانه می بینم، هر کجا میروم جلو چشمم است، حتی خارج از کشور!  آنها خالص نیستند. آنها هم به عدد یک فکر نمیکنند. پلیدی و کثافت از اینستاگرمشان می بارد. اما من میتوانم چشمانم را ببندم. ایمو رو پاک کردم تا اسمش را نبینم. اینستاگرم کثیفش را دیگر کمتر چک میکنم تا واژه Clinical Psychology را نبینم و آن جمله کذایی از لئو تولستوی ! آن زمان ها جز واتس اپ چیزی نبود، بعد کثرت و حرامزادگی جامعه مجازی در تلفن های همراه خیلی کمتر بود. امروز همه چیز انسان را به سوی کثرت و خیانت هول میدهد. 

در شرایطی این پست را مینویسم که حال جسمی مساعدی ندارم، 80 درصد شنوایی گوش راستم را به دلیل پاره شدن پرده گوش در استخر از دست داده ام و دارو های آنتی بیوتیک قوی می خورد، و به زودی چند عمل جراحی در پیش رو خواهم داشت. یک انتقام که به دست زمان است و خداوند محق و منتقم قهار !  امیدوارم زنده بمانم و انتقام بگیرم از خیانتکاران جامعه مجازی و واقعی، از کسانی که دروغ گفتند. از کسانی که ناپاک ترین مخلوقات هستند. پس قول میدهم زنده و قوی بمانم و چنان انتقامی بگیرم که انگشت حیرت به دهان بگیرند و تا آخرین نفسی که در این دنیا میکشید حسرت بخورند.

ممکن است بگوییید چرا نام آن دروغ گویان کذاب را فاش نمیکنی، چرا آبرویشان را نمیبری؟ یک بار این کار را کردم و بعد از شش ساعت اسمشان صفحه اول گوگل بود. اما یک چیز جلو من را گرفت و آن جوانمردی بود. واژه ای که خوکان نمی فهمند. از این بس سعی میکنم از جوانمردی در قسمت ادبیات بنویسم تا شاید برخی بیاموزند اگچه گرایش اکثریت بر ابتذال است.  

تنها انگیزه ام از ادامه حضورم در اینستاگرم و توییتر انتقام است و انتقام و انتقام و گرنه  زندگی چون هراکلیتوس حکیم برای من برازنده تر از زندگی در میان شما خوک صفتان پلید است. بله! دوباره میگویم ، شما را به خدا هم راهی نیست. 

همچنین ببینید

زینب زینب

فکر کنم این آخرین پست در مورد این ضعیفه های مکار باشه. معرفی میکنم این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.