خانه » دشمنی با روانشناسی » اعتراف روانپزشکان منصف آمریکایی

اعتراف روانپزشکان منصف آمریکایی

روانشناسی و روانپزشکی نقاط مشترک بسیاری دارند. اولین نقطه مشترک آنان، در تشخیص و Diagnosis بیماری روان است. دکتر دینانی فیلسوف و حکیم بزرگوار میفرماید که روانشناسان روان را نمیشناسند بلکه آثار روان را مطالعه میکنند. حال آثار روان را هر انسانی می تواند در رفتار مطالعه کند، تحصیل آکادمیک این رشته که رفتاری که خروجی از روان بی نهایت است مانند تحصیل رشته خریت در دانشگاه است. 

نقطه مشترک روانشناسی و روانپزشکی

https://www.youtube.com/watch?v=atsCp2SErogهر دو گروه معتقد هستند که با بیمار روانی طرف هستند و خودشان را بری از هر گونه بیماری روانی میبینند، این خود یک نوع بیماری اسنابری است و هر دو گروه برای بهبود حال بیماران روانی تلاش میکنند. 

نقطه اختلاف روانشناسی و روانپزشکی

روانپزشکان بالای منبر وراجی نمی روند، آنها با دارو قسمتی از عملکرد مغزی افراد را دستکاری میکنند و در رفتار فرد بهبود موقت حاصل میشود، اما روانشناسان مانند کشیش ها، روحانی ها، منبری ها بالای منبر موعظه میروند. و البته این حرفها و موعطه ها در عمل نشان داده شده است که هیچ تاثیری بر شخصی که به فرض بیمار روانی است ندارد. با این حال در روانپزشکی بهبودی موقت با دارو حاصل میشود ولی درمان کلی هرگز در هیچ کدام رخ نمیدهد. 

نتیجه

سالانه در آمریکا ۶۹ میلیارد دلار هزینه بیماری های روانی میشود و در هر سال در دنیا ۷۶ میلیارد دلار خرج دارو های درمانی برای بیماریهای روانی میشود که هرگز تشخیص درستی داده نمیشوند چون از لحاظ فلسفی ، محاط به محیط احاطه ندارد و روان قابل شناسایی نیست. آیا زمان بیدار شدن نیست؟

نظر نگارنده آراسپ کاظمیان: بیمار روانی کسی است که دروغ و کذب میگوید، کسی است که صداقت ندارد. بیمار روانی کسی است که عقل ندارد و از یک سوراخ چندین بار گزیده میشود. بیمار روانی کسی است که دیگران را مریض خطاب میکند و نمیداند مریض کسی است که با پیانو و ماشین و قیافه ای که زشتی اش با عینک آفتابی پوشیده شده به مردمی که در این دوران بحران اقتصادی هستند فخر میفروشد، نمی داند بیمار روانی کسی است که عکس او را برای اولین بار در فضای مجازی منتشر کرد (و مریض کس دیگری خطاب گرفت بخاطر غیرتش) ، بیمار روانی کسی است که نمیداند، کسی که پروفایلش پابلیک است و چیزی جز خودنمایی از تولد و پیانو زدن و ماشین سواری و جشن فارغ التحصیلی و تولد خودش و دوستش و کافه گردی چیزی ندارد که عنوان کند بیمار است ! بیمار روانی کسی است که با کسی دوستی میکند و نمی داند که زندگی آینده او را تباه میکند همانطور که تا به حال کرده است. آدم نادان کسی است که بهای چیزهایی که میپردازد و چیزی که به کف می آورد نمی داند. 

امتیاز به مقاله

امتیاز کاربر: 5 ( 6 رای)

همچنین ببینید

آخرین پست دشمنی با روانشناسی

دیالوگ نفس عاقل من با نفس احساسی من زود باش آراسپ امروز ۱۵ آبانه! یادته؟ …

۲ نظرات

  1. …و چه اندازه خودنمایی و برون ریزی گنجینه درون مذموم عقل است ولی کو تعقل ؟ مانا باشید آقای کاظمیان

  2. شما در دانشگاه های ایران دنبال تعقل نگرد، در عوض از دانشجو تا استاد خریت و جهل را پیدا کن (و بی اخلاقی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.