خانه » روزانه » دفاع جانانه من از ملاصدرا در برابر آیت الله شیرازی

دفاع جانانه من از ملاصدرا در برابر آیت الله شیرازی

انتقاد آیت الله شیرازی از ملاصدرا و دفاع بنده از ملاصدرا

در چند روز پیش ویدئویی منتشر شده از آیت الله العظمی شیرازی در فضای مجازی دست به دست میشد. تا اینکه امروز آقا سید عزیز سوالاتی را در این خصوص در مورد ملاصدرا از من پرسیدند ، من قبل از آنکه سوال و پاسخ خودم را ارائه بدهم، ویدئوی برداشت سطحی و عوامانه جناب آیت الله شیرازی را از ملاصدرا ارائه میکنم و ویدئویی که در جمع جمعیت نسوان ضبط شده است پخش میکنم:

قسمت هایی از این صحبت آقای آیت الله شیرازی در مورد ملاصدرا دروغ محض است و با آوردن متن عربی سخنی که ملاصدرا گفته اثبات میشود. آیا اگر دروغ برای یک انسان معمولی گناه کبیره است ، برای یک آیت الله که مرجعیت هم دارد، دروغی که هم دروغ است و هم تهمت چه حکمی می تواند داشته باشد؟

پرسش آقا سید از بنده در باب همین موضوع

پاسخ من به جناب آقا سید در دفاع از جناب ملاصدرای شیرازی

من میتوانم پاسخی که به آقا سید دادم در اینجا تایپ کنم تا در گوگل ایندکس شود، ولی چون نیمه شب ایشان پیام را ارسال کردند و من صبح زود پس از برخاستن این پیام را دیدم به قدری از توهین به جناب ملاصدرا برآشفتم که همانطور خوابیده در تخت خواب پاسخ ایشان را به صورت صوتی دادم. اگرچه در برخی جهاها حافظه یاری نکرد که اشعار را درست بخوانم ولی ترجیح میدم پاسخ صوتی خودم را ارائه کنم.

پاسخ اول:

اصلاحات: فلسفه قبل از سقراط و فلسفه بعد از سقراط! (من گفتم پیش از یونان بعد از یونان!)

پاسخ دوم:

اما نظر من در مورد زن: نظر من مانند نظر بقیه فلاسفه و حکماست. زن ناقل العقل است اما این ناقص العقلی کمال زن است. به عبارت دیگر از نظر فلسفی خداوند ناقص نمی آفریند، متفاوت می آفریند.

مثلا در میان گربه سانان گربه خانگی و یوز و پلنگ و ببر و شیر همه از یک خانواده هستند و همه به صورت ماهوی کامل هستند. گربه خانگی کامل آفریده شده است ولی در قیاس با شیر جنگل نواقصی دارد و پایینتر است. اصلا اگر کمال در زن مانند کمال در مرد باشد، ازدواج معنا پیدا نمیکند. مرد به صورت فطری میخواهد که تکیه گاه باشد و زن میخواهد تکیه کند. به قول شوپنهاور و نیچه زنان امروزی که تحت دو جریان فمینیستی در صد سال گذشته قرار گرفته اند، بوی مرد میدهند، اما در باطن به چیزی جز البسه و آرایش و رقص و دیده شدن فکر نمی توانند بکنند، کمالشان در همین است، و نیچه چه زیبا گفت که بیایید ما مردان هم اعتراف کنیم که زنان را همینگونه ناقصتر و کمتر و پایینتر از خود میخواهیم. (این یک سخن فلسفی است که کمتر زنی توان درک آن را دارد).

در گذشته نه چندان دور که درب خانه ها دق الباب مذکر و مونث داشت و زن ها پوشیه میزدند زنیت بیشتر دیده میشد و مردها هم بیشتر مرد بودند. در دنیای امروز مردها زیر ابرو بر میدارند، و زن ها در محیط کار و محیط مجازی و غیر مجازی عامل Erection همان مذکران نامردند. پس مرد عاقل به دنبال زنان اینچنان نخواهد بود، البته آنقدر جاهل و خر زیاد هست که نسل بشر منقرض نشود.

به مقاله امتیاز دهید

امتیاز به مقاله

امتیاز کل

امتیاز کاربر: 5 ( 2 رای)

همچنین ببینید

Arasp Kazemian

وصیت جوانمرد

اگرچه بولحسن خرقانی (جوانمرد) جان به عزارئیل نداد و جانش را به خود خدا تقدیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.