اجتماعیروزانهفرهنگی

نسل ترک ها از مغولان است

این مقاله بر ضد پان ترکیسم نوشته شده است و جنبه نژادپرستانه ندارد

نسل ترک های ایران و آذربایجان ترکیه از نسل مغولان است

این مقاله صرفا جهت مقابله با جهل و نادانی پان ترکیسم ها نگاشته شده است و جنبه نژاد پرستانه ندارد.

 

قبل از ای هر چیز باید بگوییم که ایرانیان در هشتصد سال پیش و اوال حکومت خوارزمشاهیان همگی پارسی زبان بودند ، در تبریز به فارسی سخن میگفتند. شمس الدین محمد تبریزی که بیست سال از مولانا بزرگتر بود تنها به پارسی سخن میگفت.

اما چه شد که به تدریج زبان قسمت شمال غربی ایران و کشور آذربایجان کنونی و قسمت بزرگی از ترکیه به زبان ترکی سخن گفتند؟ ریشه این زبان در کجاست؟

حمله مغولان به ایران

در زمان سلطان محمد خوارزمشاه چنگیز خان مغول در اوج قدرت بود. وی بزرگی از چین را به تصرف درآورده بود و نیازی نداشت به ایران حمله کند. با ایران ابتدا از سر دوستی وارد شد، زمانی که در اولین نامه به سلطان خوارزمشاه وی را پسرم خطاب کرد او برآشفت ولی مشاوران وی او را آرام کردند. چنگیز تجارت با خوارزم شاهیان را شروع کرد.

پس از مدتی هیات بلند مرتبه ای از تجار مغول با هدایای زیاد به دربار خوارزمشاهی وارد شدند، بدخواهان در گوش شاه کردند که اینان همه جاسوس هستند. شاه ایران هم همه را کشت و سرهای آنان را برای چنگیز بازپس فرستاد و این آغاز حمله مغولان به ایران بود.

مغولان خونخوار و وحشی بودند

چنگیز و دیگر فرماندهان سپاه مغولان به سربازان خود ، گوشت و خون خام میدادند تا آنها بخورند و وحشی شوند. آنها در حمله به ایران آن زمان که شامل افغانستان و تاجیکستان و … میشد حتی به سگان و گربه ها نیز رحم نکردند و هر چیز را سر راه خود میدیدند با تیر و کمان و شمشیر به کام مرگ میفرستاند. بسیاری از کتابخانه های بزرگ ایران در آن زمان به آتش کشیده شد. ضربه ای که مغولان به ایران زدند حتی از حمله اعراب و عمر خلیفه دوم به ایران و حمله اسکندر مقدونی به ایران مخربتر و وحشیانه تر بود.

سرانجام ارتش ایران از مغولان شکست خورد و مولانا و شمس به قونیه که تحت تملک روم شرقی بود پناهنده شدند. مغولان تحت تاثیر فرهنگ ایرانیان مسلمان شدند. بسیاری از آنان در شمال غربی ایران و کشور آذربایجان و ترکیه امروزی سکونت کردند و زبان ترکی امروزی زاده شد ، همچنین ازدواج آنان با ایرانیان ، چهره مناطق ترک زبان ایران و ترکیه و آذربایجان را تغییر داد. تغییرات ژنتیکی باعث تغییر رفتار در ایرانیان مغول تبار شد. که این تغییرات در ظاهر هم کاملا مشخص است. در  زیر تصاویری ترکان ایران و ترکیه میبینید. گوشه های چشم به سمت بالا کشیده شده، و گونه ها برامده است و گاه لبها و دهان ها کوچک، چهره ای که از تصاویر و نقاشی هایی که از پادشاهان مغول بجا مانده و همچنین خود افرادی که امروزه در مغولستان ساکنند بسیار شبیه است.

سردیس چنگیز خان مغول

چنگیز خان مغول
چنگیز خان مغول

به گونه ها و پلک بالا و نحوه قرارگیری چشمان که گوشه های چشم بالاتر است اما نه آنقدر که مثل ژاپنی ها آنها را چشم بادامی بنامیم.

حال به برخی از ترکان امروزی که از خوانندگان بازیگران، افراد معمولی ، در قسمت ترک زبان ایران، آذربایجان و ترکیه هست نگاه کنید و تشابه را پس از هشتصد سال و صدو بیست سال سلطنت بر این خاک  و ازدواج های پیاپی مشاهده کنید:

این تنهاه یک مثال کوچک بود، دقت کنید که این تصاویر حاصل هشتصد سال ازدواج و زاد و ولد و تغییرات ژنتیکی رخ داده است و هنوز اگر به استخوان بندی صورت ، گونه ها، پلک های چشم مخصوصا پلک بالا و کشیدگی کوشه چشم به سمت بالا دقت کنید تشابه زیادی را میبینید. تشابهی که هرگز در ایرانیان دیگر مثلا کسانی که در اصفهان و شیراز و جنوب ایران ساکن هستند نمی بینید. وجود رواج نام های مغولی در ترکیه امروزی مانند تیمور، و تموچین گواه دیگری بر این مطلب است.

ترکان مغول یک صد و بیست سال بر ایران تحت نام دوره ایلخانیان به ایران حکومت کردند و اما خوی خونخواری و غارتگری در آنان هرگز از بین نرفت چنان که حافظ چنین میسراید که:

فغان کین لولیان شوخ شیرین کار شهر آشوب

چنان بردند صبر از دل که ترکان خوان یغما را

حافظ به صراحت گفته است ترکان سفره ها و خوان ها را به یغما و سرقت میبرند!

از طرفی در اوایل حمله مغولان به ایران، که مولانا را وادار به ترک دیار به قونیه کرد، حتی پس از وفات مولانا ، پسر مولانا شعرهایی که سروده است به زبان فارسی است. پس مولانا سلطان ولد از کودکی در قونیه متولد و رشد یافته بود، این نشان میدهد که در آن زمان زبان رسمی قونیه و روم شرقی پارسی بوده است.

نمونه شعر سلطان ولد پسر مولانا:

برخیز از این جهان پر ننگ
بیرون ز زمانه ساز آهنگ
جز شربت عشق را مکن نوش
جز دامن عشق را مزن چنگ
می‌سوز چو آهن اندر آتش
تا ز آینهٔ دلت رود زنگ

البته نژاد ترک قبل از چنگیز در مناطقی از مغولستان و چین وجود داشت ولی پس از حمله چین به خاورمیانه نژاد ترک گسترش پیدا کرد و اکنون بسیاری از ایرانیان را میتوان از نوادگان چنگیز خان مغول نام برد. چنگیز در یکی از استان های چیز متولد شد و نوه ی او قوبلای خان، سلسله و امپراطوری

بررسی زبانشناسی ترکی

خانواده زبانی هندواروپایی با بیش از پنج هزار سال سابقه بزرگترین خانواده زبانی جهان میباشد که زبان پارسی هم جزو آن گروه می باشد و نه تنها جزو آن گروه بزرگ است. بلکه خانواده زبان هندو ایرانی خودش یک سرشاخه جدا و بسیار قدرتمند زبانی به شمار می رود.

تمام رنگها در نقشه بالا نشانگر جاهایی است که زبانشان زبان هندو اروپایی است. البته در آنطرف نیمکره زمین نیز کلا به زبانهای این خانواده بزرگ سخن می گویند. چین و بالای آن یعنی مغولستان را نگاه کنید، بیرنگ است همچنین کشورهای عرب زبان بی رنگ هستند، شمال غربی ایران نیز که ترک زبان هستند بی رنگ است و همچنین ترکیه و عراق . اما چرا رنگ سرمه ای که نشانگر زبان های هندو ایرانی است در قسمت شمالی عراق و سوریه و ترکیه مشخص است.

بله درست حدس زدید، زبان کردی از زیر شاخه های زبان فارسی می باشد ، که قسمت شمال عراق در اقلیم کردستان و اربیل زبان رسمی است و همچنین ترک های ترکیه که به پ ک ک معروف هستند، اما در آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل ، و حتی زنجان و قزوین نشانی از زبان هندو ایرانی نمی بینید چون آنان ترک زبان هستند. اجازه دهید نگاهی دقیقتر به این مساله بیاندازیم.

همانطور که در جدول میبینید رنگ بنفش و آبی خانواده زبانی هندو اروپایی هستند. رنگ بنفش خانواده زبانی Iranian هستند با تمام زیر شاخه های کردی، لری، گیلکی و …. که تمام افغانستان و تاجیکستان و قسمتی از ازبکستان را در برگرفته است. اما باز کله گربه نقشه ایران و تریکه و قسمت شرقی دریای خزر خاکستری است، رنگ خاکستری را نگاه کنید، در جدول چه نوشته: Turkic و درست در همسایگی این خانواده زبانی رنک سبز فسفری را مشاهده میکنید، در نقشه نگاه کنید: Mongolian ! زبان مغولی اصل است که با زبان ترکی در یک خانواده قرار گرفته است و آن خانواده Altaic می باشد و جالبتر اینکه در شمال غرب ایران در کشور آذربایجان کنونی، هم شما شاهد رنگ سبز فسفری هستید یعنی همان نژاد مغول اصل با زبان مغولی! و جالبتر اینکه قسمت هایی از چین کره و ژاپن همه از همین خانواده زبانی هستند !

پس به بزرگانی مثل شهریار تبریزی ، یا صائب تبریزی خرده مگیرید که چرا دیوان هایشان به زبان پارسی سروده شده است، اگر حیدربابای شهریار را کنار بگذارید بزرگترین دیوان غزل و شعر پارسی معاصر از شهریار به زبان پارسی شیوا سروده شده است، آنان می دانستند که زبان ترکی یک زبان الکن و ناقص و بازمانده نسل چنگیزخان مغول است.

خوبان پارسی گوی بخشندگان عمرند

ساقی بده بشارت، رندان پارسا را

(حافظ)

پراکندگی ترک زبانان بدون در نظر گرفتن ریشه های زبانی پیشین

 

پراکندگی ترک زبانان در جهان

این هم تصویری از یک پارادوکس نژادپرستانه

یکی می گوید نژادپرستی بر علیه ترک ها را پایان دهید و دیگری نوشته است من تورک هستم (یعنی خودش نژادپرست است و به نژادش افتخار میکند، البته من معنی هارای هارای را نمیدانم، ظاهرا نوعی افتخار به ترک بودن است. علی رغم اینکه نفر مانتو سفید میگوید نژادپرستی را متوقف کنید ! دومی به نژادش می بالد.
نژاد پرستانهسرزمین ترکیه امروزی بیشترین ترک های با نژاد مغول را در خود جای داده است. اما چرا به شخصی مانند مولانا در دنیا میگویند رومی. چون وقتی در قونیه بود به پارسی شعر میگفت و مردم قونیه به پارسی و یونانی سخن میگفتند ، کل سرزمین ترکیه امروزی قبل از به وجود آمد امپراطوری فاشیست عثمانی، متعلق به امپراطوری روم شرقی، بوده اند که در این سرزمین یونانیان ، ارمنی ها  و ایرانی ها زندگی میکردند.

ترک های ایران آذری هستند نه ترک مغول

اما طبق بررسی هایی که از اسکلت های به جا مانده در نزدیکی تبریز در دهی به نام بستان آباد صورت گرفته است. از قدیم تمامی افرادی که امروز در شمال غرب ایران زندگی میکنند و همچینن افرادی در جمهوری آذربایجان زندگی میکنند آریایی بوده اند و از نظر نژادی به نژاد آریایی تعلق دارند.

نژاد مطرح نیست، زبان و فرهنگ مطرح است

هدف من از نگارش این متون ، این بود که آذری های عزیز بدادند که ریشه زبان ترکی مغولی است به خانواده هایی از زبان های چینی و حتی کره ای باز میگردد. توان رقابت با زبان پارسی را ندارد. گواه سخن من شاعر شیرین سخن تبریز شهریار است  که جز حیدر بابا و چند شعر آذری تمام دیوانش به فارسی سروده شده است و از دیگر شعرای ترک زبان میتوان به صائب تبریزی اشاره کرد، همچنین در حوزه عرفان عارف العرفا شمس الدین محمد تبریزی را میتوان نام برد که تمام مقالات دیوان شمس به فارسی نگاشته شده است.

ای کاش همه در زیر پرچم مقدس ایران زندگی کنیم و از نژاد پرستی دوری کنیم و اینکه برخی ها در تیم تراکتور سازی شعار به نفع اردوغان جنایت کار و دیکتاتور میدهند و پرچم ترکیه را در ایران بزرگ بلند میکنند ، به حساب همه آذری ها ننویسیم و این نزاع مسخره ترک و فارس را تمام کنیم. آذربایجان قسمتی از سرزمین ایران بزرگ است.

خطاب به پان ترک های نژادپرست: هیچ وقت به یک زبان نه چندان کامل که از هجوم بیگانگان بر سرزمینتان حاکم شده است افتخار مکنید. همانگونه که ما به زبان عربی که هزار و چهارصد سال پیش بر زبان پارسی ما تاخته است افتخار نمی کنیم.  ماحصل حمله مغول به ایران، جهل و کشت و کشتار و خونریزی و و ویران گری و وحشیگری می باشد که امروز در ترکان ترکیه میبینیم، این مایه افتخار نیست.

آپدیت ۱ فروردین ۹۹: برخی میگویند چرا برخی کامنت ها را منتشر نمیکنی و برخی را منتشر میکنی، در جواب باید بگویم کامنت هایی که منتشر نمیکنم یا افراد پارسی هستند که از نژادپرستی و نژاد برتر آریایی حرف زده اند که همه را پاک کرده ام و یا آذری هایی هستند که فحاشی کرده و از کلمات رکیک استفاده کرده اند. این یک مقاله علمی در حوزه زبانشناسی بود با نیم نگاهی به تاریخ بود. تمامی مطالب ذکر شده در ویکی پیدیا با ذکر منبع قابل استناد است.

امتیاز
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[تعداد: ۲   میانگین: ۴.۵/۵]
برچسب ها

‫۴۵ نظرها

 1. بشریت به سوی لیورالیسم و فتح قله های انسانیت خیز برداشته
  آراسپ کاظمیان گرفتار زنجیر های رادیکالیسم قومی و نژادی

  1. اگر به طرق مختلف به خر این همه بار گفته بودم و این همه نوشته بودم که دیدگاه من نژادپرستانه نیست تا به حال فهمیده بود. آنوقت تو خودت رو لیبرال میدانی که اینطور به من میتازی؟ جهل تو چیزی از آراسپ کاظمیان کم نمیکنه.

 2. لطفا نظر من رو تایید نکنید و حذف کنید.متشکرم صرفا جهت اطلاع نویسنده انرا نوشتم اگر تمایلی به صحبت بیشتر در خصوص نژاد دارید میتوانید با ایمیل نظرات خود را با هم به اشتراک بگذاریم.

 3. با سلام.مقاله ی بسیار جالبی است.البته من فرضیات دیگری در این مورد و تمام اتفاقاتی که در تاریخ روی داده دارم.به نظر من تاریخ زندگی مسیری است به سمت نابودی و فساد و از بین رفتن.نمونه ی عینی این قضیه مرگ انسان است که همان مفهوم نابودی جوانی،زیبایی و پیر و زشت شدن و درنهایت مرگ و نابودی است.یعنی اراده ی جهان خواست نابودی است.این اتفاق در مورد نژاد انسان ها نیز رخ داده و در ادامه هم رخ می دهد.متفکران طرفدار نظریه نژاد گرایی علمی همانند متفکران آلمانی در فرضیه هایشان مفاهیم اصالت نژاد و آلوده شدن خون را دارند.البته بعد از شکست نازیسم و تسلط یهودیان بر دنیا و در دست گرفتن رسانه و کنترل تفکر (البته این فقط یک فاکتور است) ،مفهوم نژاد گرایی و اصل و نسب (به صورت زیبا تر آنرا باید احترام به تفاوت ها دانست ) تبدیل به مفهوم ساختگی نژاد پرستی شد و اعتبارشان همگی از دست رفت.طبق گفته ی متفکران نژاد گرا اگر تاریخ نژاد ها را بخوانید نژاد هایی در قرون قبل از میلاد می زیسته اند که پاک و آسمانی بوده اند، ظاهری زیبا،چشمان روشن (آبی و …)،موهای روشن و بلوند و مجعد داشته اند.دارای هوشی بالا،نوآور و مخترع و صاحب تمدن. که در واقع نژاد اصیل اروپاییان امروز که خونشان پاک مانده است و از همان اجداد ژرمن ها و اقوام شمالی اسکاندیناوی هستند از این دسته اند و برخی متفکران آلمانی از کلمه ی آریا برای این نژاد استفاده کرده اند.البته قضیه پیچیده تر از اینهاست و نژاد های سفید پوست اروپایی که این ویژگی را دارند را نمی توان در یک دسته ی واحد به نام آریایی جمع زد چرا که خود نژاد های ژرمن و سایر نژاد های شمال و مرکز اروپا با وجود شباهت ظاهری و همان ویژگی های نام برده در گذر زمان به دسته های مختلفی تقسیم شده اند مثلا طبق فرضیات متفکران آلمانی ۳ دسته از نژاد ژرمن وجود دارد. دسته ی اول که نژاد اصیل تری است نژاد نورمن ها است که در سوئد و دانمارک امروزی زندگی میکنند.و در تمام اروپا پخش شده اند.دسته دوم نژاد آلپی هستند مثل بخشی از آلمان و اروپای مرکزی و چشم و موی تیره تری دارند و نژاد دسته ی سوم مدیترانه ای است که اصالت کمتری دارد و چشم و موی قهوه ای تیره دارند.همانند ایتالیایی ها و ساکنان اطراف دریای مدیترانه.تاریخ پیشرفت جهان تاریخ غرب و اروپاست چرا که تمام پیشرفت های علمی و هنری و … در اروپا اتفاق افتاده است و عملا آسیا ،آفریقا و مشرق زمین از حرکت ایستاده است.(چرا که تمدن انها پیشتر با آلوده شدن خونشان نابود شده است) اگر در جهان امروز و مدرن و پسا مدرن با این همه پیشرفت زندگی میکنیم اینها میراث تلاش و پیشرفت تمدن اروپاییان است.پیشرفت های سایر سرزمین ها از جمله کشورهای شرقی از جمله ژاپن ، چین و روسیه و …فقط در قرون اخیر رخ داده است واینها همگی نه به سبب برتری هوش انها و یا نوآوری و خلاقیت آنها بوده است بلکه به تقلید از اروپاییان بوده است.و یک هوش اصیل نبوده است بلکه یک هوش تقلیدکار است.در این میان برخی سرزمین ها مثل خاورمیانه که متوجه شده است این تمدن امروزی چیزی نیست جز تاریخی که اروپاییان غربی طی کرده اند و مال آنها نیست شروع به مقاومت کرده اند و سعی در حفظ سنت ها و همان وضعیت ایستای خود دارند و مفهومی به نام غرب گرایی را ایجاد کرده اند تا به مقابله با آن بپردازند و دلیل باقی ماندن جنگ و خشونت در خاورمیانه و برخی نقاط دیگر جهان همین مقاومت در مقابل غرب و تلاش برای حفظ سنت ها باورها واعتقادات است .البته قضیه همچنان پیچیده مانده است مثلا یک نوع تزویر در این ملل خاورمیانه وجود دارد که علم و تمدن و پیشرفت های اروپاییان را استفاده می کنند و ان را جهانی میپندارند و بخش های دیگر انرا شیطانی میپندارند و تلاش دارند بین سنت و مدرنیته ی اروپایی صلحی برقرار کنند که خب نتیجه ای حاصل نمیشود.خب از بحث دور شدم (البته شاید باور نکنید همه ی این مطالب به هم ربط دارند)و برسیم به نژاد ایرانیان و بحث تمدن.خب در تاریخ علاوه بر تمدن اروپاییان که نتیجه ی جهان امروز پیشرفت همین تمدن بوده است.تمدن های دیگری بوده اند که دارای هنر و علم برتری بوده اند و ایستا نبوده اند و بلکه در حال پیشرفت و نوآوری. اما سوال میشود پس انها چه شدند؟چرا تاریخ جهان امروز نتیجه ی پیشرفت ان تمدن ها نیست (البته اگر این چنین میشد مدرنیته های متفاوتی هم شکل میگرفت و فقط یک مدرنیته و تاریخ پیشرفت بشری از نوع اروپایی نداشتیم بلکه انواع مختلفی بودند که با هم به رقابت میپرداختند و زندگی اقسام گوناگون تری داشت)خب جواب ساده است این تمدن ها و بهتر است روراست تر بگویم آن نژاد ها همگی در طول تاریخ ازبین رفته اند و اما سوال می شود خب چگونه؟نمونه های این تمدن ها تمدن ایران باستان (شاید بهتر است بگوییم آریایی ها و پارس های پیش از میلاد) و تمدن یونان باستان و تا حدودی روم و تا حدودی مصر بوده است که اینها نیز از همین دسته تمدن های عالی بوده اند که در اروپای اسکاندیناوی بوده است.سوالی اینجا در میان است این تمدن ها و مردمان ساکنین اینها چه ویژگی هایی داشته اند که باعث شده برخلاف سایر مردمان جهان که شکل زندگی کوچ نشین و صحرا گرد و قبیله ای داشته اند.صاحب تمدن و علم و فرهنگ شوند و پیشرفت کنند.جواب ساده است نژاد های آنها همان ویژگی های روحی و فکری را داشته است که نژاد ژرمن ها داشته اند یعنی نوآوری ،خلاقیت،هنر و هوش.سوال بعدی اینست که آیا این نژاد های متمدن از همان نژاد مردمان اروپایی و آریایی است؟ جواب این سوال واقعا که ساده نیست اینکه بگوییم مردمان مصر باستان و ایران باستان و یونان باستان همگی از همان مردمان آریایی که ویژگی تمدن زایی را دارند بوده اند و به دلایلی به این سرزمین ها مهاجرت کرده اند،سخت است به این دلیل که ما ظاهر مردمان ایران باستان و مصر باستان و یونان باستان را نمیتوانیم تصور کنیم.اگر بخواهیم از نظری ظاهری در نظر بگیریم نژاد آریایی دارای پوست سفید، چشمان روشن ، موهای بلوند ؛ بینی های استخوانی نوک تیز ، پیشانی بلند و … است و برفرض که ایرانیان و یونانیان و مصریان از همین نژاد بوده اند آیا بر اثر آب و هوا پوست آنها تیره تر و چشمان و موهای آنها تیره تر نشده است؟ آنچه که مسلم است آنها نژادی با همان ویژگی های روحی و فکری اروپاییان بوده اند چرا که نژاد های دیگر که صاحب تمدن نشده اند بر خلاف نژاد های تمدن زا به قانون پایبند نیستند،پایبند به اخلاق نیستند،صاحب دین و خدایان و باور های مذهبی پیشرفته نیستند کوچ نشین هستند (نمیتوانند یکجا نشین باشند حداقل این ویژگی در آنها کمرنگ است) فاقد هنر و احساس ظریفند یا هنر های انها بسیار سطحی است،مفهوم عشق یا وجود ندارد یا اندک است.شریف و نجیب نیستند و اگر به سرزمین های دیگر هجوم بیاورند به قتل و تجاوز میپردازند و قوانین جنگی خاصی ندارند.در تغذیه محدودیتی ندارند و بعضا خام خوار و همه چیز خوارند.این نژاد ها و مردمان با این ویژگی ها طبیعتا نمی توانند تمدن ایجاد کنند و اگر هم تمدنی یا کشوری تاسیس کنند این تمدن و کشور ایستا است و فاقد پیشرفت و تکامل است.این مردمان بیشتر به خوردن و خوابیدن فکر میکنند تا به مسائل دیگر به همین دلیل تمدن آنها پوچ و فاقد آفرینش است و نیازی به تکامل نمی بیند.برگردیم به چند خط بالاتر.تکلیف تمدن ایران و یونان و سایر تمدن های پیش از میلاد چه شد؟با وجود اینکه تمدن های مذکور از نظر جنگی دارای نظم و برتری سلاح و استراتژیک نسبت به اقوام دیگر بوده است اما به دلیل آلوده شدن خون این نژاد ها در طول تاریخ با اقوام سرزمین های مجاور و بعضا اقوام بومی همان سرزمین ها که پیشتر از آریایی ها در آنجا میزیستند.آنها از این نظر دچار افول تمدن شدند اما ضربه ی نهایی را چه چیزی به این تمدن ها زد که منجر به نابودی نژاد و تمدن آنها به طور کامل شد ؟جواب این سوال حمله ی اقوام فاقد تمدن به آنها بود چرا که این اقوام با وجود نداشتن سلاح برتر و استراتژیک از روحیه ی خشن و غارتگری برخوردار بودند که این کاستی را از بین میبرد و به دلیل نبود تمدن و آسایش و زندگی در شرایط آب و هوایی سخت جسم مقاوم تری داشتند و به همین دلیل به این تمدن های افول کرده حمله برده و نژاد خود را جایگزین نژاد پیشین کردند.از جمله اعراب و سایر اقوام پیش از آنها و پس از آنها از جمله حمله ی مغول که در این آخری (حمله ی مغول) عملا نژاد آریایی اگر هم تا حدودی حفظ شده بود بعد از آن به طور کامل نابود شد.و دیگر چیزی از آن نماند زبان هم در این پروسه دچار تغییر پیوسته بود و روز به روز از حالت اصلی خود دورتر میشد.همین بلا سر تمدن های یونان و مصر هم آمده است.و همگی نابود شده اند اما در این میان تمدن یونان توانست آثاری برای پیشرفت تمدن اروپاییان به جا بگذارد اما متاسفانه تمدن ایران در تمام ابعاد نابود شد و چیزی از آن باقی نمانده است.عملا نژاد آریایی خالص با همان مجموعه ژنوم هایی که در یک سوئدی یافت میشود ،در ایران یافت نمی شود و یا اگر باشند چنین مردمانی در ایران (مثلا در شیراز یا تهران) یا تعداد آنها بسیار بسیار کم است یا نژاد آنها نیز دارای ناخالصی و آلوده است.همین دلیل ایستایی و نابودی تمدن ایرانی بعد از قرون باستان بوده است چرا که وقتی نژاد از بین رفته و آلوده شود دیگر تمدن هم از حرکت باز میایستد.پس نباید هم انتظار داشت مرمان امروز ایران تمدنی پیشرفته و مختص خود داشته باشند چرا که به کلی با مردمان پیش از میلاد از نظر نژادی متفاوتند و همگی اجدادمان از طرف پدری یا مادری یا هردو از اقوام مهاجم و فاقد تمدن است. (البته اگر خواهان تمدن های صرفا تقلید کار و غرب زده از نوع چینی -ژاپنی هستید بدان شاید روزی دست یابیم که برای من در این مبحث اهمیتی ندارد چرا که نوآورانه نیست) .
  فقط شانس و موقعیت مکانی تمدن ژرمن ها بوده است که باعث شده از حمله های اقوام مهاجم تا حدودی در امان بمانند و خونشان پاک بماند.که البته انها نیز کاملا مصون نمانده اند چرا که می دانیم فتوحات مغول ها تا شرق اروپا ادامه داشته است و همچنین در حمله ی ترکان و اعراب عثمانی نیز و در خلل جنگ های صلیبی این اقوام تا اسپانیا و پرتغال پیش رفتند.اما با وجود آسیب ها باز هم تمدن اروپایی توانست مسیر تکامل و پیشرفت خود را طی کند و مردمان اروپا با همان ظاهر اولیه و باستانی خود همچنان در کشورهای پیشرفته ی اروپایی به فراوانی وجود دارند.اما چرا از کلمه ی آلودگی خون استفاده می کنم چرا مثلا وقتی یک ترک یا عرب یا اسلاو یا کره ای با یک نژاد تمدن زای اروپایی مثلا یک دختر بلوند سوئدی ازدواج میکند فرزنداشنان دیگر از آن نژاد مادر نیستند.و خون آلوده می شود به این دلیل که از نظر علمی ثابت شده است نژاد های فاقد تمدن که از نظر ظاهری با چشمان و موهای تیره و ویژگی های ظاهری متفاوت با نژاد آریایی هستند همواره ژن غالب هستند چه از طرف پدر باشند چه از طرف مادر به همین دلیل فرزند آن زن سوئدی بر خلاف مادرش ویژگی های غیر آریایی ترک-عرب و … قوی تری پیدا میکند (مثلا چشمانش سیاه میشود)و این غلبه ی خون نژاد فاقد تمدن بر نژاد تمدن زا به اندازه ای است که در طول چند نسل عملا نژاد جد آریایی از بین میرود. و به همین دلیل وقتی مردمان فاقد تمدن با نژاد تمدن زا شروع به ازدواج و پخش ژن خود بین انها می کنند به سرعت نژاد تمدن زا آلوده میشود. و هیچ راهی ساده تر این نیست که به جای نسل کشی یک نژاد،آنها را با نژاد خود درآمیخت و عملا نژاد جدیدتری از همان نژاد فاقد تمدن ایجاد کرد که هم نژاد را حفظ کرده باشد (به دلیل همان مسئله ی غلبه که قبل تر گفتم) و هم تا حدودی ویژگی های فکری و روحی نژاد تمدن زا را داشته باشد و از این لحاظ برتر از نژاد فاقد تمدن قبلی شود.این همان کاری بود که مغول در سرزمین های مختلف کرد .او با قتل عام مردان و به برده گرفتن زنان آن سرزمین ها و پخش کردن ژن خود و فرزندان و قبیله ی خود در آن سرزمین ها، نژاد آنها را به کلی تغییر داد.امروزه ، نوابغی که در برخی نژاد های فاقد تمدن میبینیم نتیجه ی این چنین ازدواج هایی می باشد که با وجود اینکه یک کره ای یا ترک یا عرب میبینیم اما از طرف پدرش یا مادرش یا اجداد یکی از این دو از نژاد تمدن زا بوده است.اما خون همیشه آلوده و فاسد میشود برگردیم به جملات اول این متن،همانطور که گفتم زندگی پروسه ی نابودی و فساد است.(مثل مرگ و نابودی همه چیز در روزی) نژاد تمدن زا هم نیز دیر یا زود از نظر خونی فاسد میشود و نابود میشود و جهان روزی با نابودی کامل تمدن و نژاد تمدن زا ایستا میشود و از حرکت باز میایستد.و تکامل و پیشرفت به پایان میرسد.همان اتفاقی که در ایران باستان رخ داد روزی بر سر اروپاییان امروز خواهد آمد.اما سوال اینجاست چطور؟مگر این نژاد اروپایی -آمریکایی به اندازه ای اکنون پیشرفت نکرده است که دارای سلاح های بسیار قوی تر است پس آنها همیشه سروری میکنند و نژادشان حفظ میشود.و قومی مهاجم نمیتواند نژاد آنها را نابود کند.متاسفانه این چنین نیست.می دانیم که قبلا هم افراد شروری از این نژاد های تمدن زا (که این افراد یا ذهنشان آلوده شده یا خونشان )به استعمار سرزمین های فاقد تمدن پرداخته اند مثل انگلستان و فرانسه و آلمان اما دقت کنید که آنها هرگز در سرزمین های مستعمره ی خود به پخش ژن خود و ازدواج با مرمان آن سرزمین نپرداخته اند یا لااقل کم پرداخته اند و برعکس علاوه بر این ،تمدن خودشان را نیز به انها آموخته اند و با آموزش دادن به آنها باعث پیشرفتشان نیز شده اند.اما برگریدم به نابودی آخرین نژاد تمدن زا یعنی غرب ،همان قاعده ی نابودی که پیش تر گفتم و سایر فاکتور ها نه با روش جنگی که امروزه امکان پذیر نیست بلکه با روش زیرکانه تر شروع به پاکسازی نژاد اروپاییان کرده است و در این میان یهودیان که همانند همین پان ترکیسم و امثالهم به شدت به نژادشان فکر میکنندبه دنبال انتقامی تدریجی از اروپاییانند که در طی جنگ جهانی دوم و نازیسم با آنها دشمنی میشد (اما حقیقت هم همین است که یهودیان در اروپا چه میکردند آنها به آنجا تعلق نداشتند و باید به سرزمین اصلی خود یعنی بنی اسرائیل برگردند)البته مشکل آلمان و انگلستان و اروپاییان با یهود به این دلیل بود که تصور میشد این نژاد فاقد تمدن در اروپا رسوخ کرده و عامل بدبختی،بیماری ها از جمله طاعون ،تخریب مسیحیت و تحریف آن و ترویج پول پرستی بوده است همچنین این تقلید کاران شروع به جمع آوری ثروت و کسب قدرت در اروپا کرده بودند و ملل اروپایی را به جان هم انداخته بودند.چاره ای نبود جز اینکه آلمان برخیزد و اما چه برخیزش اشتباهی و چه اشتباه عظیمی.نازیسم و فاشیسم با وجود نیت اولیه صحیح خود که تلاش برای حفظ و جلوگیری از نابود شدن آخرین نژاد تمدن زا (ژرمن ها و آریایی ها) در جهان بود و قصد برگرداندن همان اصول اخلاقی و شریفی که از ویژگی های اولیه آنها بود و آن روزها رو به کمرنگی گذاشته بود،،داشت اما شرارت کرد و با قتل عام یهودیان و اقدامات اشتباه دیگر باعث بوجود آمدن نسلی بعد از خود شد که حالا نژاد گرایی را نژادپرستی و منفور میخواند و یهودیان حالا که احساس خطر کرده اند بیش ار پیش در همه جا نفوذ کرده اند و حالا به دنبال انتقامی سخت هستند ونه در مقابل مردمان آلمان بلکه در مقابل تمام مردمان ملل غربی و حتی خود آمریکا چرا که افکار نازیسم برتری نژاد آلمانی نبود و خود هیتلر میدانست که فقط ۵۰ درصد آلمانی ها از نژاد نورمن و اصیل آریایی هستند.بلکه آنها برتری نژاد سفیدپوست اروپایی و تمدن زای آریایی را در شعارهایشان میگفتند.اما چگونه در جهانی که جنگ نیست، نژاد اروپاییان در حال نابودی است.جواب ساده است همان حرکت زیرکانه که پیشتر گفتم.یعنی آرام آرام.با مهاجرت دادن مردمان سرزمین های آسیایی و آفریقایی به کشورهای غربی و ازدواج های بین نژادی و ترویج افکار جهان وطنی و از بین بردن مرزها-بله آنها میدانند که قاعده ی جهان نابودی و فساد است و بر غلبه ی خون نژاد فاقد تمدن بر نژاد اروپایی آگاهند پس چه کاری ساده تر از اینکه با ایجاد مشکل و جنگ در سرزمین های خاورمیانه آنها را مجبور به مهاجرت به اروپا کنند چه راهی ساده تر از اینکه ملل را از ریشه و فرهنگ خود دور کنند.بله در این جهان بی ارزشی و بی فرهنگی که روز به روز ناهنجاری های اخلاقی و ابتذال در آن جای فرهنگ اصیل گذشتگان را گرفته است ازدواج با مردمان قبایل و نژاد های دیگر امری طبیعی است و تضاد فرهنگی اکنون دیگر معنای خود را از دست داده است.و اصلا فرهنگ و هنر پوچ انگاشته میشود و چه توجیهات علمی قشنگی هم برای این موضوعات دارند چرا که متفکر یهودشان یعنی داروین گفته است که ریشه ی همه ی انسانها یکسان است و آن هم میمون است!! بله تفکرات نابود کننده ی تمدن اروپایی از خیلی پیشتر با تحریف مسیحیت و ایجاد قرون وسطا توسط یهودیان و متفکرانی چون فروید و داروین خیلی پیشتر از جنگ جهانی دوم شروع شده بود و خیزش نازیسم آخرین تلاش آلمانی ها برای نجات آخرین نژاد تمدن زا در جهان بود که به دلیل اشتباهاتش به شکست منجر شد و اکنون گریزی نیست چرا که نابودی نژاد آریایی در اروپا قطعی است و تدریجی در حال رخ دادن است.حتی در سرزمین هایی که جنگ نیست نیز مردمان آن کشور ها همگی عاشق اروپا و آمریکا رفتن و ازدواج با مردمان این نژاد هستند. البته که طبیعی است چرا که خصوصیات ظاهری نژاد تمدن زا همیشه زیبا بوده است و خواست به نابودی زیبایی همیشه در جهان در جریان بوده و خواهد بود. مگر اتفاق و جنگی دیگر در آینده رخ دهد.اکنون دیگر دعواهای سایر نژاد ها مثل ترک و فارس و کرد(که البته کرد ریشه ی آریایی بیشتری نسبت به سایر اقوام ایرانی دارد)که دیگر اصلا مشخص نیست این نژاد ها تا چه حدودی نژاد اولیه ی خود را حفظ کرده اند در سرزمینی مثل ایران که تمدن و نژاد آریایی پیش تر در آن نابود شده دیگر معنایی ندارد(وقتی نژاد تمدن زایی وجود ندارد.و خون ها در سرزمین ایران همگی آلوده شده اند .) البته اگر کسی در ایران هنوز از این مطمئن است که نژاد تمدن زا دارد و خصوصیات ظاهری آنها را دارد باید سعی کند با ازدواج با هم نژاد خود به بقای خون آریایی در ایران کمک کند و اصلا به نظر من حتی ازدواج بین اقوام دیگر مثل ترک و عرب هم جایز نیست چرا که آلوده نشدن خون در این موارد هم اهمیت دارد.اکنون خودتان میدانید که نژاد اروپایی اصیل با چشمان رنگی و موهای بلوند با بینی استخوانی فاقد پهنا ،همان نژاد آریایی است که روز به روز جمعیتش در اروپا و آمریکا رو به کاهش است. کاهش ازدواج مردمان اروپا (آریایی) و کاهش فرزند آوری آنها و همچنین ازدواج آریایی ها با آفریقایی ها-آسیایی ها-آمریکای لاتین و مرکزی و روس ها باعث گردیده خون آلوده شود و فرزندان رنگین پوست و بعضا سفید پوست آنها دیگر آریایی خالص نمانند.در این وضعیت آمدن ترامپ هم کمکی نخواهد کرد چرا که دنیای امروز دیگر اعتقادی به نژاد گرایی علمی و مفهوم وطن پرستی ندارد.و سرمایه داری و یهود دست به دست هم در کنار میل به نابودی،این آخرین نژاد تمدن زا را نابود میکنند و همانطور که آمار هم نشان می دهد شاید امروز مهاجران و اقوام دیگر در اروپا و آمریکای شمالی در اقلیت باشند اما روزی آنها نه تنها بیشتر میشوند بلکه آخرین اقلیت از نژاد آریایی و ژرمن در کشورهای اسکاندیناوی نیز نابود شده و در نهایت آخرین نژاد تمدن زا در طی یک- دو یا سه قرن آینده نابود میشود و نسل های بعد از انها چون نژاد تمدن زایی نیست و غالب خون ها آلوده شده و خون های اصیل اندک شده دیگر از تمدن زایی می ایستد و جهان در یک ایستایی بی پایان قرار میگیرد.فرهنگ نیز با نابودی نژاد از حرکت می ایستد.البته فرضیات دیگری هم هست مثلا نسل انسان ها بر اثر اتفاقی خارج از اختیار خودش توسط طبیعت نابود شود یا اروپاییان به خودشان بیایند و از سلطه ی جهانی و تفکرات ضد نژادگرایی رهایی یابند و قهرمانانی نژاد آریایی را نجات دهند یا جنگی صورت گیرد.در هر حال این واقعیاتی است که شاید خوشتان نیاید.برای آنکه بدانید این حرفها را با تمایلات سیاسی و قومی نمیزنم همینقدر بس است که بگویم پدرم ترک و مادرم کرد است یعنی اگر جایی گفتم نژاد ترک نژاد فاقد تمدن است فکر نکنید که با پدرم و نژاد خودم سر دعوا دارم مگر کسی خودش را زیر سوال میبرد بلکه واقعیت را گفتم. میدانیم که ریشه ی نژادی ترک-ترکمن و مغول و تمامی ملل شرق آسیا از طرف یکی از اجداد مشترک است دارای ریشه ی زبانی یکسان و خصوصیات ظاهری مشترک هستند(البته ویژگی های ظاهری به دلیل ازدواج های نژادی و عدم تلاش برای حفظ اصالت خون متفاوت شده اما حتی در همان موارد به شدت متفاوت هم میتوان ردپای ویژگی های مشترک ظاهری نژاد مغول را دید)
  در پایان سخن اگر میخواهید تاثیر آلوده شدن خون و غلبه ی نژاد فاقد تمدن بر نژاد تمدن زای فعلی (آریایی) را ببینید کافیست عکس های بازیگر انگلیسی که نسبتا محبوب و شناخته شده است Emilia Clarke را ببینید.این بازیگر با وجود داشتن چشمان سبز و موهای قهوه ای که یکی از ویژگی های نژاد آریایی است و انگلیسی بودن پدرش اما به دلیل از دواج یکی از اجداد مادریش با یک هندی (نژاد غیر آریایی) در نتیجه خون مادربزرگش آلوده شده و ۱/۸ این بازیگر هندی است.خب ۱/۸ تاثیر خیلی کمی است و باید انتظار داشت این بازیگر همچنان چهره ی اروپایی داشته باشد اما در کمال تعجب کافیست به عکس های او توجه کنید تا حالت آسیایی و هندی را در صورت او ببینید فرم لب ها که هندی است، از بین رفتن تناسبی که در چهر ه ی آریایی ها است مشهود است و حالت چشمان که شرور تر شده است.یعنی تاثیر خون نژاد غیر آریایی تا چه اندازه قوی است و غالب است.حال تصور کنید یک هندی بود و ۱/۸ او انگلیسی میشد .مطمئن باشید که تاثیر نژاد انگلیسی بر چهره ی فرد در حد صفر خواهد بود و او کاملا هندی باقی می ماند.این اتفاق در مورد ازدواج یک ژاپنی با یک آمریکایی هم رخ می دهد.مثلا یک آمریکایی هلندی تبار با یک ژاپنی ازدواج کند فرزندان انها قطعا ژاپنی تر هستند تا اروپایی چرا که خون نژاد فاقد تمدن غالب است و بسیار بعید است که فرزندان انها ویژگی های ظاهری آریایی داشته باشند.

  1. تنها دلیل انتشار پست شما، این بود که زحمت نوشتن بسیار به خود دادید که خواندنش برای بنده نیم ساعت طول کشید چه رسد به نوشتنش توسط شما و دلیل دوم اینکه در متن شما کاملا ادب رعایت شده بود و هیچ بی ادبی ندیدم. ولی برادر پست شما نژادپرستانه ترین کامنت در ذیل این مقاله حقیر بود ! که البته در بسیاری از جاها بیراهه ای زیادی را رفته اید، المیرا کراک به دلیل ازدواج یکی از اجداد مادریش با یک هندی (نژاد غیر آریایی) ، اتفاقا کاملا برعکس است و نژاد بیشتر هندی ها کاملا آریایی است ، اصلا وقتی بحث نژاد آرین میشود ، آن شاخه که در ایران است به Indo_Iranian منشعب میشود. میتوانید سوال کنید که چرا هندی ژن مشابه با ایرانی ها دارند و بسیار شبیه ایرانی ها هستند ولی با فاصله جغرافیایی کمی که با چین دارند اصلا شبیه چینی ها نیستند. به این دلیل که رشته کوههای مرتفع هیمالیا و قله اورست مانند یک دیوار چین را از هند جدا کرده است.

   در قسمت های دیگر فرمایشاتتان وقتی صحبت از خون پاک و آلودگی خونی میکردید من را به یاد صحبت های پسر عارف انداختید که از ژن خوب حرف زد و چقدر مورد تمسخر مردمان قرار گرفت. همچنین برداشت من فرمایشات شما این است که شما یک غربزده به تمام معنا هستید به آن شدت که گویی نژاد غرب را میپرسید و از تکنولوژی آنها سخن میرانید، و ایران را به دلیل شرایط نیم قرن گذشته کشوری عقب مانده می پندارید. جهت یادآوری به شما عرض میکنم اگر سیصد و پنجاه تا چهارصد سال به عقب برگردید به دوران صفوی در ایران میرسید، که اوج ایران زمین اوج علم و هنر بود، همین مشجد شیخ بهایی که امروز اروپایی از بیرون و داخل آن دیدن میکند و انگشت حیرت به دهان میگزند توسط شیخ بهایی که یک عرب جبل عاملی بود ساخته است! بزرگانی چون میرداماد و ملاصدرا به فلاسفه یونان باستان در نظر مرتبه علمی در علوم عقلی ریشخند میزنند و حتی قبل از آن، ابن سینا یک افغانی بود، سنایی غزنوی یک افغانی بود! و همچنین مولانا بلخی یک افغانی بود. اما همین در فاصله قرن ششم قمری تا دهم قمری که ایران دوران شکوفایی علمی را میگذراند همین اروپایی که شما سنگش را به سینه میزنید در دانمارک و سوئد و نروژ وایکینگ خام خوار بودند و وقتی با هم میجنگیدند در کاسه سر جمجمه دشمنان خود شراب مینوشیدند.
   شما خیلی راحت ژنتیک را که باید در چند صد سال و گاهی بیش از هزار سال بررسی و مطالعه شود، به راحتی در کنار پیشرفت تکنولوژی اروپا در یکصد سال اخیر قرار میدهید ، در زمانی که به مدت صد و سی سال در قلمرو شاهان فاسد قاجار بود که در حرمسراهای خود مشغول بودند و به اندازه گیری ریش و سبیل خود میپرداختند. کل قاره اروپا پیشرفتش به بیش از صد و پنجاه سال نمیرسد. چرا با دوران صوفی ایران در چهارصد سال پیش مقایسه نمیکنید؟ چرا علم را اصلا کلا دانش دنیایی میدانید و از عرفا و حکما و شعرای بزرگ ایران غافلید.
   نتیجه اینکه خون و نژاد هیچ برتری عقلی و اندیشه ای بر انسان ها ندارد و تنها میتواند تغییراتی در ظاهر آنها و خلق و خوی آنها ایجاد کند. دقت کنید خلق و خو یک رفتار است و اندیشه متعالی نیست. در تعالی اندیشه ژنتیک ربطی ندارد و بر خلاف چیزی که در مورد هوش و ارتباط آن با ژن خوب فرمودید مثالی برایتان می آورم که میتوانید تحقیق کنید: استیوجابز موسس شرکت اپل و مکینتاش با آن هوش سرشار حاصل آمیزش جنسی بدون ازدواج (زنا) یک مرد مسلمان عرب با یک زن آمریکایی بود. حال پیدا کنید پرتقال فروش را در نظر های شما !

 4. واقعا مقاله مضخرفی بود پراز نژاد پرستی بود کاش نژادپرستهای مثل شما تواین مملکت نبودن همه ایرانیها برادر هستیم شماها بنزین رو اتیش میریزید که باعث بشه تو ایران عزیز دوگانگی به وجود بیاد واقعا متاسفم برای نویسنده مقاله کاش راجب ترکها خوب مطالعه داشتین

  1. نویسنده مقاله من هستم. رشته تحصیلی من زبانشناسی بوده است. این مطالب هم همه در سایتهای زبانشناسی انگلیسی زبان موجود است ، و افرادی چون نوام چامسکی و …. همه بر این حقایق علمی و ثابت شده باور دارند. من اول مقاله موضع خودم رو مشخص کردم و عنوان کردم که صرفا مقاله جهت بررسی زبانی نوشته شده و دیدگاه نژادپرستانه ندارم، ولی وقتی زبانی را بررسی میکنیم باید به ریشه آن و اینکه از کجا آمده نیز بپردازیم، طبق مطالعات ژنتیکی آذری ها از هفت هزار سال پیش در فلات ایران بوده اند و نژاد آنها آریایی است و زبان آنها دستخوش تغییرات شده است و در اواخر دوران هخامنشی به زبان پارسی باستان و پارسی پهلوی و در دوران ساسانی به پارسی میانه و پس از آن به پارسی کنونی سخن میگفتند. بعد از حمله قوم مغول و سکونت آنها در فلات آناتولی بر حسب ازدواج های مختلف بین اقوام مغول و پارس ترکیب ژنتیکی بوجود آمد و اینکه می بینید برخی از ترک های آذربایجان و مخصوصا ترکیه و یا قسمتی از مشهد و طبس و یا ازبکستان و تاجیکستان چهره ای مغولی دارند بخاطر ژن مغول در آنها می باشد. با این تفاوت که در مشهد و طبس و تاجیکستان زبان پارسی باقی ماند ولی در آذربایجان و ترکیه زبان آذری و ترکی که ریشه ای از زبان مغولی است جایگزین زبان پارسی شد. از نظر زبانی زبان پارسی برتر است. نه به این خاطر که من پارسی زبان هستم، شعر و ادب زبان پارسی در جهان زبان زد اهل ادب است و شعرای دیار آذربایجان به پارسی شعر میسرودند مانند شهریار و صائب تبریزی و … مولانا چون بلخی بود کلا از حیث ژن و زبان ربطی به ترک ها ندارد ولی شمس تبریزی هم کتاب خود که به نام مقالات شمس هست به زبان پارسی نگاشته است. اتفاقا بنده با نظر شما کاملا هماهنگ هستم که در ایران نباید چندگانگی بوجود بیاید، این پان ترکیسم ها خیال میکنند که زبان و ژن برتر دارند شما کامنت ها را بخوانید یک نفر به وضوح گفته که ما میخواهیم از ایران جدا شویم. الان استخوان های شهدای ترک ما مثل باکری ها ، مثل باقر خان و ستار خان و … در قبر میلرزد از این سخن لغو. و دیدین که چطور من پاسخش را دادم. اما چرا کرد های ایران اینقدر جدایی طلب نیستند و خود را برتر نمیدانند ؟ البته زمانی تحت تاثیر کردهای عراق برخی از آنها قرار گرفتند زمان انقلاب که با اختلاف در میان خودشان قائله در نطفه خفه شد و کردهای ایران از مردمان شریف ما هستند مانند لر ها و بختیاری ها و …. ولی چرا در میان ترک ها اینقدر تعصب وجود دارد؟ چرا وقتی به تبریز میریم فارسی با مغازه دار ها حرف میزنیم آنها به ترکی جواب میدهند و در نهایت گاهی پیش آمده برای خودم که جنس را به فارس ها نمیفروشند. مجبورم انگلیسی صحبت کنم که نفهمند من پارس هستم. ولله که این جفا را اعراب به ما نمی کنند که در خاک خودمان میکنند و پرچم ترکیه را در ورزشگاه بالا میبرند. شما اگر کامنت ها رو کامل بخونید میفهمید که چه کسانی چه فحاشی هایی کرده اند و چطور از پان ترکیسم حمایت کرده اند. در مورد زبان هم که بحث نداریم همانطور که مردم دنیا زبان فرانسه را زبان عشق مینامند ، زبان فارسی را زبان شعر و ادب، زبان آلمانی را زبان پزشکی و …. ولی هرگز در باره زبان های چینی یا ژاپنی و …. هیچ برتری از نظر زبانشناسان ابراز نشده است.

 5. حرف هایی که اینجا زده شد چیزی به جز دروغ و چرندیات نیست شما تاریخ و ژنتیک رو به هیچ وجه درک نکرده اید من به عنوان یک دکتر اینجا هستم درسته که رشته تخصصی بنده ژنتیک و بررسی ژنتیک گروه های مختلف نبوده ولی اطلاعاتی کامل تر از شما در این باره دارم در خصوص اینکه ازدواج ترکان با ایرانیان باعث تغییر چهره آنها در کمتر از ۳۰۰۰ سال شده است من اینجا حرف هم به سوی کسانی که این مطلب را تایید کرده هم است تقریبا بر اساس مطالعات برای تغییر ژنوم و ریکاوری ژنوم افراد و جایگزینی آن با ژنوم جدید تعداد زیادی از افراد باید بیشتر از ۳۰۰۰ سال یا ۴۰۰۰ سال طول بکشد و همانطور که شما هم در ایران افرادی رو می‌بینید که شمایل آن ها به آسیای شرقی بر میگردد این مطلب را تایید میکند لطفاً با سواد کمتان همه چیز را به چالش نکشید ما ترک ها نسبت به شما فارسی زبان در زمینه نژاد پرستی بسیار عقب تر هستیم بنده به شخصه با چند تن از دوستان که بر همین مسئله درگیری لفظی پیدا کردیم و من چیز هایی شنیدم که واقعا به بنده بر خورد و با توجه با اینکه در چند نفر هم این موضوع را دیدم باور کردم که نه تنها ما ترک ها نژاد پرست نیستم بلکه با بی توجهی به حرف های افردی مثل نویسنده این دروغ باعث شدیم که افرادی مثل شما رشد پیدا کنند من همین امروز به خاطر یک درگیری لفظی با یکی از دوستان در همین رابطه بسیار ناراحت هستم و با خواندن این مطلب هم رزم راسخ پیدا کردم به کمک هم ایلی و هم زبان خود بروم و کمک کنم تا زبان ترکی احیا شود و ماهم مثل سایر ترک زبان های دنیا باشیم و زبان و مدیریت خود را داشته باشیم به امید روزی که زبان ترکی در هر کجای جهان شناخته شود و روزی که آذربایجان مستقل شود و هر کس به راه خودش برود

  1. حرف هایی که اینجا زده شده همه از ویکیپیدا انگلیسی برداشته شده، برین اونجا رو درست کنید اگر علمتون بیشتره ، رفرنس ارائه بدین و تغییرش بدین.
   در مورد جمله آخر زبان ترکی اگر قابلیت برتری داشت شهریار دیوان اصلیش رو به پارسی نمینوشت، و ضمنا شما غلط بیجا میکنید که حتی امید و آرزوی مستقل شدن آذربایجان از ایران را دارید، زنده باد شاه عباس آذری زبان که اون خته از عثمانی ها پس گرفت و ضمیمه خاک ایران کرد، مطمئن باش ایران تمام پان ترک های جدایی طلب رو لب تیغ خواهد گذروند و یک وجب از این خاک رو نمیذاره که ایران جدا شده. حالا خوبه آذربایجان بالادست شما و ترکیه غرب شما ثروتی که کردهای اربیل دارند ندارند. کرکوک و اربیل کلی ذخایر نفت و گاز دارند و در آینده ای نه چندان دور مانند دوبی و قطر خواهند شد و زنده باد کرد ایرانی که جدایی طلب نیست.

   1. سلام و خسته نباشید بابت مطلبتون.نمیدونم ترکها چرا هربار یه چیز عجیبی در میارن از خودشون مطلب و ادعایی رو در جایی خوندم چند وقت پیش خیلی برام جای سواله که واقعا صحت داره یا نه خوشحال میشم شما هم بخونید و نظرتون بگید.این ادرسشه
    http://durnanews.ir/?p=3832

    1. با سلام،
     والا من مطالعاتم بیشتر در حوزه زبانشناسی هست. البته این ادعا نیست. من در مقاله دیگری خوانده بودم که از اسکلت های کشف شده در روستایی به نام بستان آباد در نزدیکی تبریز ، آزمایش دی ان ای گرفته شده و مشخص شده که ژنتیک آنها کاملا آریایی بوده است. همانطور که دیگر ایرانیان کل این سرزمین روزی آریایی بودند. اما این بحث امروز مطرح نیست ، یعنی خیلی احمقانه به نظر میرسد که ما امروز از ژنتیک سخن بگیم، شاید اگر من هم تست دی ان ای دهم ژنوم هایی از چنگیز خان مغول یا تیمور لنگ یا روس ها ، یا قزاق ها ، یا اعراب با ژن آریایی آمیخته شده باشد. این بحث ژنتیک و نژاد کاملا حماقت بار است. چون اولا هیچ نژادی برتر از هیچ نژاد دیگر نیست. اگر قوم مغول بخاطر اینکه خون خام به سربازانش میداد تا وحشی شوند ، وحشی بودند این دلیل نمیشود که پنج نسل بعد از آن هم وحشی باشند.

     مساله ای که مطرح است مساله آمیزش ژنتیکی نیست، شاید برخی از ترک ها شدت این آمیزش ژنتیکی در آنها بیشتر باشد که چهره آنها به مغولی بیشتر شبیه است که من بیشتر در ترک های ترکیه دیده ام نه آذری های خودمان، و همان ژن در من هم وجود داشته باشد ولی آنقدر نبوده که چهره من را مغولی کند. برای مثال خانواده هایی با فامیلی طباطبایی به داشتن چشمان درشت و زیبا معروف هستند، مانند بازیگر معروف بهنوش و طناز طباطبایی ، من اصلا نمیدانم که ایشان اهل کدام خته هستند ولی مثلا نگاه که میکنم میبینم که حضرت علامه طباطبایی چشمانی بسیار درشت داشت، اگر عکس های جوانی ایشان را ببینید شگفت زده خواهید شد. علامه طباطبایی
     ایشان هم ترک تبریز بود، هم سید بود، یعنی هم ژن آریایی آذری داشت و هم ژن عرب داشت و شاید ژن مغول هم داشته باشد. چه اهمیت دارد. ایشان که استاد استاد ما دکتر دینانی هستند از مفاخر ایران زمین و مفاخر فلسفه جهان می باشند. یا مثلا مرحوم صادق طباطبایی هم چهره ای زیبا و چشمانی نافذ داشت به حدی که در زمان انقلاب به صادق خوشگله معروف بود.
     صادق طباطبایی

     مساله ای که مورد نظر من بوده است ، زبان است. زبان ترکی در برابر زبان فارسی هیچ چیزی برای گفتن ندارد و این پان ترک ها که هر از گاهی دم از جدایی از ایران میزنند. میخواهند سر خود را در آخور کشورهایی کنند که از نظر فرهنگی و تاریخی از ایران پایینترند و خود به آنچه دارند آگاه نیستند و میپندارن از ژن خوب برخوردارند و زبانی برتر از پارسی که این درست نیست. ژنتیک امروز مثل این ویروس کنرونا است از هر جا به هر جا رفته و ازدواج ها صورت گرفته و همه چیز با هم قاطی شده است.

 6. مطالب سرشار از کینه.برای یاوه گویانی مثل شما که تخم اختلاف میان اقوام ایرانی میپراکنند متاسفم.اقوام ایران همگی در حفظ ای مرز و بوم جان داده اند و مخاطبانتان ترکها را الاغ خطاب میکنند. اون همه شهدای ترک زبان الاغ بودند که رفتن جنگیدند؟

  1. با عرض سلام،
   من نه تنها فحشی ندادم بلکه بارها عنوان کردم در مقاله که این یک بحث علمی زبانشناسی می باشد. خودتان را هم بکشید ریشه زبان ترکی به مغولی بر میگردد و ربطی به نژاد ندارد. از نظر نژاد من تفاوتی میان آذری ها و ترک ها قائل هستم. آذری ها فقط زبانشان از ریشه مغولی است و نژادشان آریاییست و قبل از حمله مغولها به ایران زبانشان پارسی بوده است. آن زمان که اروپای قرون وسطی گالیله را که حرف علمی میزد در خصوص گرد بودن کره زمین و گرش آن به دور خورشید، کلیسا محکوم به یاوه گویی و … کرد. شما میگویید مخاطبان من ترکها را خر و الاغ خطاب می کنند. عملکرد دیگران به من چه ربطی دارد؟ من طبق عمل به آزادی بیان کامنت ها را منتشر میکنم. البته خود شما هم از مخاطبان من هستید که کامنت دادید. آیا آن شخص که با آی پی شیرزاد آمده و بدترین فحش ها را هم به پارس زبانان و هم به پیامبر اکرم (ص) داده است، از اقوام ترک همزبان شما نیست؟ چرا به او نمی تازید؟ شهید دادیم که به پیامبر و دینمان این حرفها را بزنند؟ آیا کسانی که پرچم ترکیه بچه کش را در ورزشگاه بالا میکنند و از جنایات اردوغان حمایت میکنند موستوجب طرد شدن توسط خود آذری ها نیستند؟ اگر نیک بیاندیشید من کاملا علمی با سند و مدرک نوشته ام و همه اینها قابل اثبات شدن است، و مخاطبانم نه شما ، بلکه آذری هایی بود که گمان میکنن که نژادشان از پارسان برتر است و بر طبل جدایی طلبی از ایران می کوبند. به جنابعالی پیشنهاد میکنم که حتما کامنت شخصی که به نام شیرزاد ارسال شده بازخوانی فرمایید.
   در پناه خدا

 7. شما نمی‌توانید اینو بگوید که فقط ترک ها هستند که در ایران نژادپرست هستند
  من با بعضی ترک هایی که راهرو در هفتصد سال پیش و جنگ و دعوا می‌دانند مخالفم
  اما ما در ایران فقط ترک های نژاد پرست نداریم حتی آریایی ها هم میخوان به دوهزار پانصد سال پیش برگردن حتی اعراب هم می‌خواهن به هزار چهارصد سال پیش برگردن
  مشکل بزرگ تر از این حرف هاست و شما فقط ترک ها رو نمی‌تونید شماتت کنید بخاطر نژاد پرستی در جامعه که پسرفت از لحاظ اقتصادی فرهنگی و سیاسی رخ می‌دهد معمولا این اتفاق های ناخوشایند پدید می اید
  ولی در کل حرکتی که در ورزشگاه انجام دادند بسیار کار ناپسند بود و عمق نژاد پرستی را در تبریز نشان میدهد

  1. بله، اما این بسیار پیچیده است که ناسیانولیسم را با عرق ملی تفکیک کنیم. مگر ما چند نسل قبل از خودمان رامیشناسیم؟ مُلک ما این خاک است و زبانمان پارسی حافظ و سعدی فردوسی و پرچممان این پرچم سرخ و سپید و سبز. ما هرگز زبان خودمان را انکار نمیکنیم و زبان قومی مهاجم را بپذیریم. ریشه زبان ما هندواروپایی است و فقط واژگان عربی در آن است. هرگز پرچم عثمانی را که در جنگ چالدران داغ به دلمان گذاشت عوض نمیکنیم. هرگز از دیکتاتوری که بچه های کرد را بمبارون میکنه و سودای حکومت عثمانی را داره را حمایت نمیکنیم.

   1. کنار هم قرار دادن جنگ چالدران و یاغی گری های ترکیه اشتباه است به خاطر اینکه جنگ چالدران یه جنگ مذهبی است ولی یاغ گری الان ترکیه نژادی که داستان جنگ چالدران یک بحت جداست….
    نژاد من ترک هست من از شما بابت افرادی که به دلیل ناراحتی از مقاله شما بدون اطلاعات تاریخی شروع به فحاشی های تو خالی میکند وتحقیر نژاد دیگر در ایران میکنن عذرخواهی میکنم
    ولی من از شما یک گلایه دارم در جواب برخی از افراد که گفته اند افراد با نژاد ترک همه وحشی هستند شما تایید کرده اید یعنی با چند مصداق شما به کل ترک ها لقب وحشی دادید
    و این مغالطه تعمیم شتاب زده است و منطقی نیست چون عده ای اینطور هستند همه اینطور باشند
    شما گفتید من در اطرافیانم و هم نژاد های خودم پاک تر ندیدم
    من به اسامی تروریست های حمله به تهران اشاره می‌کنم…
    همه ترک ها را مغول دانستن مثل این است که همه فارس ها را افغان دانستن است
    ولی ما در ایران حکومت های مستقل از مغول مانند غزنویان امپراطوری سلجوقیان و خوارزمشاهیان(البته تحت نظارت خلفای عباسی) تشکیل شده
    پس اینکه ترک ها را مغول بدانیم یک اشتباه تاریخی شناختی است.

    1. با سلام و تشکر،

     یک نکته مهم در عرایض من بود و آن این بود که من ترک هایی که امروز خودشان را ترک مینامند ، ترک نمیدانم! آنها آذری هستند و بین نژاد آذری و ترک فرق بسیار است. شما ممکن ترک زبان باشید ولی از نظر نژادی آذری باشید. آذری یک قوم بسیار قابل احترام برای من است ولی زبانشان ترکی شده است. به عنوان مثال مصری ها پنج هزار سال تمدن عرب نبودند قبطی بودند و کلمه Egypt همان قبط است اما بعد اسلام هم خط و هم زبان خودشان را از دست دادن و مردم فکر میکنند اینها عرب هستند یا مردم مثلا سوریه و عراق اینها فینیقی بودند و قسمتی از مردم عراق مثل آریایی ها آشوری بودند زبانشان را از دست دادن حالا همه فکر میکنند عرب هستند. من قبلا ذکر کردن در یکی از مناطق روستایی نزدیک بستان آباد اسکلت هایی از اجداد آذری های امروز کشف شده بود چند سال پیش که آزمایش دی ان ای آنها نشان میداد که آنها از اقوام کاملا آریایی بوده اند. اما بسیاری از پان ترک ها دیدید که چطور به پارس ها تاختند و من کامنت های بدتر از آنها که دیده اید دریافت نکردم که انقدر فحاشی مستهجن به فارس ها کرده بودند که نمیتوانستم منتشر کنم. از نظر من مغولها در زمان چنگیز و تیمور و تموچین وحشی و بربر بودند ، مثل دانمارکی ها و نروژی ها که وایکینگ و وحشی بودند، این ربطی ندارد به شما که آذری هستید. شما با اقضای جبر زمانه زبان آنها را (ان هم نه به طور مستیقیم بارها عرض شده است که ترکی از ریشه مغولیه است) گرفته اید و همین و دیگر هیچ. یک نفر اینجا بی پروا دم از جدایی از ایران را زده بود !!!! مگر ما مرده باشیم که وجبی از خاکمان را به اجنبی بدهیم.

 8. سلام بزگوار ممنون از مقاله زبیاتون من یکه کرمانج هستم از خراسان مالی مطالب زیادی ازتون یاد گرفتم !! پا یدار باشید

 9. با سلام خدمت جناب اراسپ توضیخات شما کامل و شفاف است و من حرف شمارو قبول دارم ای کاش پای مغول به تبریز نمزسید که زبان پارسی به ترکی تبدیل کنه تاسفانه مطالعه تو ایران خیلی،کم است عمین امر باعث سو تفاهم میشود من هم یک اریایی هستم از خطه اذربایحان این کشور متعلق،به پارسیان و نزاد اریایی میباشد زنده باد ایران و زبان پارسی ولعنت خدا برچنگیز مغول و زبانش

 10. ای دختر خانم ها خیلی خیلی خیلی مواظب باشید با مردان وحشی ، بیسواد و الاغ ترک زبان ازدواج نکنید . به خدا قسم پشیمون می شوید .

 11. توی فارسی گوه میخوری با ه… اون حافڟ هم گوه میخوره با تو اگه ترک نبودن که الان شما فارسای بی غیرت داشتین…میدادین

  1. سلام و هزاران سلام بر شما جناب آقای آراسپ کاظمیان عزیز و بزرگوار .
   اردوغان یک فرد عقده ای ، روانی ، فاشسیت ، دیکتاتور ، نژادپرست و کودک کش است که مثل سگ از تموم کوردهای شجاع و نترس می ترسد . مرگ‌ بر اردوغان ، مرگ بر ترکیه .
   درود بر YPG , YPJ . کورد یعنی شرافت ، غیرت ، ابهت ، ناموس پرست و در کل کورد یعنی مرد به تموم معنا مرد .

   1. آخه کی تو دنیا از کرد ها میترسم همه میدونن تو دنیا که کرد ها خیلی بی خاصیت و به جز ضرر اقتصادی چیزی برای کشور های خودشون ندارن.

    1. من به عنوان یک پارسی زبان، در میان اقوام ایرانی، پاکتر، و جوانمرد تر از کردها و یزدیها و جنوبی ها ندیدم. بی خاصیت تویی که دهان به یاوه گویی نژادپرستانه باز میکنی.

 12. هیچکدوم از این حرفا هاتون ریشه نداره چندتا دروغ گو که دشمن ترک ها هستند جمع شدن اینجا یه تاریخی از خودشون اینجا درست کردند و خودشونم نششتن بحث کردن که آره فلان شاعر اینو گفت فلان شاعرو اونو گفت فلانکس اینطوری بوده فلانی اونطوره ترکا زبانشونن قوی نیست پارسی قویه که سی و سومین زبان از لهجه ی عربیه اصلا زیان محسوب نمیشه معنی پارسیرم که همتون میدونید دیگه نیازی نیست تا همینقدرشم کافیتونه بیشتر از این جوابتونو نمیدم چون جواب ابلهان خاموشیست

   1. داداش حرف هات کاملا نژاد پرستان و بی اساس هستش کل دنیا میدونن پر ریسه ترین زبان دنیا ترکی هستش برادر و تو با پان ترک ها مشکل نداری تو با ترک ها مشکل داری چرا به اون کسایی که به ترک ها تو نظرات توهین کردن جواب ندادی
    شما ها هیچ وقت پیشرفت نخواهد کرد چون که بی عرضه ترین ملت تو دنیا هستید کورش پرست ها .

    1. میبینی ! کامنت هات رو خیلی راحت منتشر میکنم تا مردمان ببینند که چه قومی توهین میکند و چه قومی توهین نمیکند. من هرگز از هیچ نژاد و قومی دفاع نکردم ، در حوزه زبانشناسی مطلب نوشتم، تو هم اگر حرف نزنی مردم نمیگویند لالی ! Indo Europeian Languages رو تو گوگل سرچ کن که لااقل اینجا بر کوس جهل و نادانی خود نکوبی. ما پارسیان کوروش پرست نیستیم، ما خدای احد و واحد را میپرستیم، اما نمیدانم چرا تمدن غنی ۲۵۰۰ ساله و کوروش کبیر خار چشمان شما پان ترک نژاد پرست و جدایی طلب شده !!!!!!

 13. شاید هم واسه همین میگن از ترک ها دکتر بگیرین بهشون دختر ندین. چون مردان ترک واقعا وحشی هستند و وحشیگری و تحجرشون رو پشت غیرت قایم میکنند. من دو تا از خواهر هام شوهر ترک داشتند جفتشون کارشون کشید به طلاق.

  خودم اما شوهرم تهرانی هست و خدا رو شکر در این چند سال حتی یک مشکل نداشته ایم.

  1. به نظر من اینها خیلی دلیل نمیشه، بله نسل مغول وحشی و خونخوار بودند ولی ما الان هشتصد سال پس از آن دوران هستیم، ازدواج های مختلف با اقوام ایرانی الاصل اصالت و ژنتیک ترکانی که از نسل مغول بوده اند را تغییر داده است. اول اینکه این ژن ها به حد زیادی تغییر یافته البته در علم ژنتیک تغییرات تا چند میلیون سال هم هنوز رگه هایی از نخستین ژن ها را در خود دارد، ولی ترک ها که همه مغول نبوده اند. همین تبریز در قرن هفتم نه مغولی در آن وجود داشت و نه زبانشان مغولی بود. دست نوشته های بزرگانی چون شمس تبریزی این ادعا را ثابت میکند که زبان نه تنها تبریز حتی قسمت بزرگی از فلات آناتولی پارسی بوده است.

  2. خواهر عزیزم خانم زیبا اسکندری ، خدا رو شکر که با یک آقای فارس زبون ازدواج کرده اید امیدوارم خوشبخت بشین . بله هر کسی که دختر به این ترک های وحشی داده صد درصد کارش به طلاق کشیده ، من چندین خانواده می شناسم که دختر به ترک های تبریز داده اند کمتر از سه ماه نشده کارشون به جدایی و طلاق کشیده .

  3. واقعا تبریک میگم به این ترز تفکر نژادپرستانه ، تهرانی !!!!!! چقدر قدمت دارین که خودتونو با ترک ها مقایسه میکنید ؟ به این مملکت بیش از فارس ها ترک ها حکومت کردند ، و تمدن و اثار بی بدیلی از خودشون به جا گذاشتن ، از اسم نویسنده این مقاله هم معلومه که ارمنی تشریف دارن ، ارمنی که تو مساجد قره باغ مسلمان خوک نگه میدارن ، تاریخ رو که تحریف میکنید ولی حیف از شهیدان تورک اذربایجان که به خاطر یک وجب از خاک این مملکت و به خاطر جنابهالی خون دادن

   1. میدونی این ترک خر که میگن مخصوص همه ترک ها نیست، مخصوص نژادپرستانی مثل تو هست که اونقدر خری، اونقدر الاغی که طرز رو “ترز” مینویسی و اونقدر بی سوادی که نمیری یه سرچ ساده کنی که بفهمی “آراسپ” سردار کوروش کبیر بوده! و اسم ارمنی نیست منتهی تو از خریت بی حد و حصرت اینها رو مینویسی. تو یه مقاله دیگه من به نام لعنت بر فاشیسم ترکی یکی از همین پان ترک ها اومد و یه زری زد کاری کردم که به گوه خوردن افتاد. میخوای کامنت بعدیت هم منتشر کنم و کاری کنم به غلط کردن بیوفتی کره الاغ ؟ میخوای؟

   2. آی پیت رو درآوردم، از ترک های کرج هستی ! و از کرج وصل شدی. مدل گوشیت Samsung A30 7NF هست ، و با گوگل کروم اومدی تو سایت، به تمام اطلاعات Geolocation ات دسترسی دارم. کامنت آخرت رو پابلیش نمیکنم. در صورت پابلیش کردن کامنت آخر با پلیس فتا میام سراغت.

 14. صفای اصفهانی هم ظاهرا بعد از سیصد سال از حمله مغول وحشیگری ترک ها را دیده که این را سروده:

  دل بردی از من به یغما، ای ترک غارتگر من

 15. اینکه شما می گوییدنژاد ترک که در ترکیه وجوددارد وفقط مربوط به مشهد ترکیه یا بعضی نواحی وجوددارد فکرنکنم فقط به جای خاصی باشد بلکه ژن ترکان یامغولان همه جاپخش شده من از سیرجان شهرستان کرمان این مطلب را مینویسم در اقوام ماهم این نژاد شکل گرفته ومن هروقت به آنها نگاه میکنم قیافه شبیه به مغولان هست البته هیچکس نمیگه شبیه ترکان یامغولان هستند میگن شبیه ژاپنی ها هستند بالاخره ماخودمان هم نفهمیدم که ریشه مان ازکجاست ولی هممون درواقع یکی هستیم ودر پیشگاه خداوند متعال مسئول

  1. فرمایش شما کاملا صحیح است. در خود کشورهای مجاور مغولستان این رگه وجود دارد. من کاملا مخالف با نژادپرستی و فاشیسم به هرگونه مخالفم، اما توجه کنیم که این فاشیسم توسط داخلی های افراطی پان ترکیسم ها وجود دارد و من این مقاله را بر ضد آنان نوشتم. که خیلی به زبان ترکی خود نبالند، در این مملکت تبریز محد تمدن بوده است قبل از آنکه ترک زبان باشد، ایرانی و پارسی زبان و از قوم آریایی بودند، شمس الدین محمد تبریزی عارف بزرگ قرن هفتم متعلق به تبریز است، صائب تبریزی هم ، حتی در شعرای امروزی اگر شهریار را سرآمد شعرای آن خته بدانیم، بجز حیدر بابا و چند شعر کوچک ترکی بزرگترین و زیباترین غزل های دیوانش فارسی است. این نشان از غنای زبان فارسی که از خانواده هندواروپایی می باشد دارد.
   در مورد جنسیت، ایرانیان بیشتر ژن آریایی دارند، منظور از ایرانیان ایرانیان این مرز جغرافیایی نیست، ایرانیان در افغانستان و پاکستان و هند و عراق نیز همین ژن را دارد ولی در طی هزاران سال ازدواج ها با افوام دیگر ژن های دیگر نیز آمیخته شده است و همانطور که میدانید در مشهد خودمان در قسمتی از طبق این چهره مغولی کاملا مشهود است یا برخی از افراد در ازبکستان یا ترکمنستان ، اما در مورد اصل و نسب من تعصبی ندارم. به قول سهراب سپهری نصبم شاید به زنی فاحشه در شهر بخارا برسد.

    1. بله همین آقای رجب اردوغان فکر احیای امپراطوری عثمانی را در سر می پرواند و کسانی که به ترکیه مسافرت کرده اند از تعداد زیاد نامهای مغولی مانند: چنگیز، تموچین، تیمور و …. تعجب میکنند.
     برخی از آذری های ما از نژاد مغول هستند که از چهره شان مشخص است ولی بسیاری مغول نیستند و تنها زبانشان را که پارسی بوده از دست داده اند. من یقین دارم که هشتصد سال پیش شمس تبریزی کاملا به زبان پارسی سخن میگفته، اصلا تبریز آن زمان پارسی بوده است. در مقالات شمس هیچ کلمه ترکی یا آذری یافت نمیشود. از نظر زبان شناسی هم زبان ترکی یا آذری جزو خوانواده زبانی ضعیف هستند. بزرگترین غزل سرای معاصر ما شهریار تبریزی یا صائب تبریزی به جز چند مثنوی مثل حیدر بابا چند صد هزار بیت خود را به پارسی سروده اند. چرا؟ اگر ترکی زبان برتر بود، چرا شعرای ترک زبان پارسی میسرایند؟

     من هنوز در تعجب آن کامنتی هستم که گفته بود زبان پارسی لهجه سی و سوم عربی است. یعنی باید این آدم را از پا به درختی آویزان کرد تا از جهل خود به درآید.

    2. دوست برگوار اگر راجب زبان کرمانجی هم مطلبی دارین بزارین استفاده کنیم! ایلامیها کورد هستن؟ یا فارس؟

   1. شما پدر جان رو چه سندیتی این اراجیف رو بلغور کردی مردک قبل از مغولان مگه در ایران حکومت تورک وجود نداشت شما نوادگاه اسکندر سرتا پا عقده هستید شما به گفته خودت بااین سابقه درخشان تاریخی کشورت در کجا ایستاده و کشورهای تورک در کجا به جای حرفهای گشاد گشاد یکم تاریخ بخون شاعر بزرگ شما فردوسی برای این که کتابش رو حفظ کنه اونو تقدیم به یک پادشاه تورک میکنه و چه شعر تملغ گونه ای که در وصف سلطان محمود ناسروده ودر اخر به حدیث پیامبر اشاره میکنم که کیر خر در ثریا باشد مردم پارس در ان تمع میکنن

    1. من تنها یک نمونه از کامنت های فحاشی این ترکان مغول وحشی را که هر روز دریافت میکنم در بالا منتشر کردم تا به نحوه بیان و ادبیان ایشان دقت کنید. اگر کشور های به قول تو توووورک زبان ترکیه و آذربایجان است که باید بگویم رژیم بچه کش اردوغان که پسمانده و تخم و ترکه همان مغولان است و آذربایجان هم بگذار بیست سال از استقلالش بگذره و بوی کومونیست ازش بره تا ببینیم چه عنی هست.
     و اما سواد ایشان در حدی است که تملق را تملغ مینویسد و طمع را تمع! یعنی اینقدر نادان و احمق است.

     و اما جمله آخر ایشان که ناخواسته از ما تعریف کرد اشاره به حدیث نبوی دارد که اگر دانش در ثریا باشد مردانی از قوم پارس بدان دست می یابند. که وجود عرفای و حکمای پارسی از فارابی و ابن سینا گرفته تا سعدی و حافظ و … آن را ثابت کردند. اما گفتار ایشان توهین آشکار به پیامبر اکرم (ص) است که واژگان مستهجن را به پیامبر نسبت داده اند و توهین به پیامبر جرمی بزرگ است. اگرچه مدعی العموم میتواند در این قضیه وارد شود و شکوایه صادر کند. من خودم هم به عنوان شاکی خصوصی از طریق پلیس فتا اقدام به پیدا کردن این فرد که با نام شیرزاد و ایمیل : [email protected] و آی پی ۱۹۹٫۲۴۷٫۲۲٫۲۲۳ اینک کامنت مستهجن و توهین به پیامبر اسلام را نگاشته اند اقدام میکنم.

همچنین ببینید

بستن
بستن