خانه » روزانه » تفاوت دیاستولیک دیسفانکشن و سیستولیک دیسفاکنشن

تفاوت دیاستولیک دیسفانکشن و سیستولیک دیسفاکنشن

 من از ماه اسفند به دلیل استرس زیاد روحی که بهم وارد شده بود ابتدا احساس میکردم که نصف بدن من بی حس میشه، طوری که انگار مورچه روی اون راه میره، درست از وسط نصف چپ بدن بی حس میشد. حتی صورتم! خیلی نگران بودم بیشتر اطلاعاتی که توی اینترنت هست بیشتر انسان رو گمراه میکنه، علایمی که من داشته حدود۸۰ درصد شبیه بیماری ام اس بود و من دیگه مطمئن شده بودم که مبتلا به ام اس شده ام. اما در مسافرتی که به رامسر داشتم چند بار پشت کتفم درست جایی که ستون فقرات هست به شدت و یک دفعه داغ شد و سوخت طوری که دستم رو روی اون قسمت میگذاشتم تبادل دمایی رو حس میکردم، باز اینترنت شناسسایی از وجود احتمالی تومور سرطانی نخاعی داد و شاید در رفتگی دیسک گردن یا بیماری قلبی. من از آخری شروع کردم که بیماری قلبی بود. بهترین مرکز قلب در تهران بی شک مرکز قلب جماران هست. به اونجا مراجعه کردم اول اکوی قلب شدم و بعد تست ورزش، تست ورزش تقریبا خوب بودو مشکلی نداشت. اما موقع اکو دکتر ازم سوالاتی پرسید مثلا گفت برنج زیاد میخوری؟ گفتم نه فقط نهار، دور قلبت چربی جمع شده و اینکه باید  وزنت رو چند کیلو کم کنی و لایف استایل رو کلا عوض کنی وقتی دکتر بیشتر از من  سوال و جواب کرد، به افسردگی شدید من در طی چهار پنج سال گذشته پی برد و گفت اصلا عامل این بیماری افسردگی شدید است. فکر میکنم دوستان زیادی به این مشکلات دچار باشند و هدفم از نگاشتن این این مطلب این است که با آنان کمکی کرده باشم قبل از اینکه دیر شده باشد. وقتی شما چندین سال افسردگی دارید و غمگین هستید باید درمان شوید نه توسط روانشناسان که آنها حال شما را بدتر میکنن، توسط روانشپزشکان، باید سروتونین خونتون توسط داروهایی مثل پروزاک افزایش پیدا کنه، باید آفتاب بگیرید و خیلی کارهای دیگه، در بیماری سیستولیت  دیسفانکشن قلب در حالت انقباض مشکل پیدا میکنه و در حالت سیستولیک که مشکل من هست قلب در حالت انبساط مشکل داره و نمیتونه اونطور که باید خونرسانی به اندام ها داشته باشه. در صورت عدم خونرسانی به اندام ها کلیه و کبد آسیب میبینند و کم کن فرایند نارسایی قلبی رخ میده این بیماری در مردان بالای ۵۰ سال و زنان بالای ۶۰ سال رایج هست. این بیماری درمان خاصی نداره و در گرید بندی های خاصی قرار میگیره، در گرید بالا شما ممکن است کاندید پیوند قلب شوید، یا با قلب الکتریکی با باطری به زندگی ادامه دهید.

مطمئن باشید موثرترین اثر در این بیماری شوک های عصبی شدید است. من دیروز دچار چند شوک عصبی شدم و ابتدا به اورژانس بیمارستان محک مراجعه کردم و آنجا دچار تب و لرز شدید شدم و آریتمی قلبی (بی نظمی) به من رخ داد و من را با آنبولانس به مرکز تخصصی قلب جماران منتقل کردند، آنجا حدود هشت سایت در سی سی یو بودم و بعد از استیبل شدن به بخش منتقل شدم. تنها دارو اضافه کردن دوز قرص ایندرال و پروزاک   بود و اینکه سعی کنم هرگز عصبی نشوم. ضمنا این بیماری بیشتر در بطن چپ شما محسوس است نرخ مرتالیتی یا مرگ و میر بر اثر این بیماری خیلی مشخص نیست چون شاخص های دیگری مانند پیشرفت در درمان بیماری های قلبی بیشتر شده است، اما امید به زندگی در افراد مبتلا به این بیماری به طور متوسط ۱۵ سال کمتر از افراد عادی است.

دوباره تکرار میکنم، از هر چیزی که شما را عصبی میکند دوری کنید، ورزش مرتب انجام دهید و لبنیات به مقدار کافی بخورید. جهت  جلوگیری از ایست قلبی در هر سنی که هستید هفته ای دو آسپرین ۸۰ میلی کنید و همیشه قرص زیر زبونی به همراه داشته باشید

 

یا حق

آراسپ کاظمیان

این را هم ببینید

شجریان

هشیار کسی باید کز عشق بپرهیزد

هشیار کسی باید کز عشق بپرهیزد وین طبع که من دارم با عقل نیامیزد آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *