خانه » روزانه » بچه ها دروغ را باور میکنند

بچه ها دروغ را باور میکنند

بچه ها دروغ را باور میکنند

زمان کودکی ما اینها بابانئلی بود. خیلی خوشمزه تر از این خرگوشی ها، نمیدانم چرا جمعش کردند. شاید نماد غربی بود! کاغذش براقتر بود و زیباتر و رنگارنگ تر ، کاغذهایش را باز میکردم و لای دفتر و کتاب میگذاشتم و جمع می کردم.

حالا دیگر مزه خرگوشی و بابانوئلی برایم مهم نیست. سالهاست که مهم نیست. مهم این است از دست که می خوری! 

اگر بچه ای دارید یا اگر در آینده بچه ای داشتید، هرگز به او دروغ نگویید، او به دو دلیل دروغ را باور میکند. اول آنکه باطنش نمیداند که می شود خلاف واقع گفت و دوم اینکه آنها هم عاشق شکلات و کاکائو هستند و هم عاشق پدر و مادرشان. به هر حال همه بچه ها عاشقند ولی در شینطت بچگی غم عشق را نمی فهمند. 

آن وقت اگر دروغ بگویید و بچه بفهمد که دروغ گفته اید میدانید چه میشود؟ خودش هم دروغگو میشود، و دوم زیرآب باورهاش زده میشود. اصلا این اصطلاح زیر آب زدن خیلی معنای خوبی دارد. فرض کنید یک حوض یا استخر از باور های پاک و زلال از شخصی در نهاد شما قرار دارد ولی زیر آب زده شد و استخر خالی ، چه باقی می مانند. باورهای یک انسان را از او بگیرید چه برایش می ماند. 

روانشناسان دروغ میگویند. ای خواننده ی غریبه، بر این پست من خرده مگیر! که تو نمیدانی بیسکوییت ساقه طلایی چیست و کاکائوی بابانوئلی چیست. تو نمیدانی که من هنوز خواب می بینم. کابوس می بینم. و نمیدانی که زمانه بی پدر و مادر است. پس بر پست به ظاهر بی ارزش ما خرده مگیر، حال این بچه چندان مساعد نوشتن فلسفه نیست. 

امتیاز به مقاله

امتیاز کاربر: 5 ( 1 رای)

همچنین ببینید

فردریش-نیچه

نیچه ، دروغ و زن

نظر نیچه درباره دروغ و زنان زنان این همه دلیل برای سر افکندگی دارند؛به خاطر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.