خانه » روزانه » برف پاییزی

برف پاییزی

photo_2016-11-24_11-34-36

امروز صبح وقتی که از خواب بیدار شدم این شکلی بودم. 🙂

احساس کردم هوای اتاق خیلی سرد هست ، چون منم شوفاژ اتاق خودم را اکثر وقتها می بندم.  به موبایلم نگاه کردم دیدم هوا  ده درجه زیر صفر است. وثتی بیدار شدم دیدم برف زیاده باریده است.  الان که در حال نوشتن این متن هستم برف همچنان از آسمان می ریزد. حجم برف روی بالکن تقریبا دو برابر صبح شده است.

در قدیم برای باریدن باران و درآمدن از خشکسالی نماز باران میخواندند. سالها هست که تهران و کل ایران با مشکل خشکسالی و کم آبی روبرو است. من ضمن اینکه موارد علمی تغییرات اقلیمی کره زمین را رد نمی کنم اما معتقد هستم که این خشکسالی به دلیل ماهیت پلید خود ما انسان ها رخ می دهد. مردمان این سرزمین و این شهر از نامهربان ترین مردمان در درگاه خداوند هستند.

با این حال خدا میبخشد بی آنکه انتظار طاعت و بندگی از مخلوقش داشته باشد. این است مهربانی خدای من !  خدای من آنقدر مهربان است که اینگونه میبخشد از آسمان در و گوهر می ریزاند و می گوید بگیرید ای ناسپاسان جاهل ! حتی اگر به من کافر هستید، حتی اگر خلوص ندارید، حتی اگر مشرکید، حتی اگر کذاب و دروغگو و زناکار و مال مردم خور هستید. بگیرید این نعمت را اگر نمی دانید که این نعمت الهی است. اگرچه باز هم نق میزنید که همه جا یخ زده و باید پشت بام پارو کنیم. اگر چه برای دیدن فیلم های مستهجن خودتان مجبورید با آفتابه آب داغ به بالای پشت بام بروید و برف روی دیش را پاک کنید! اگرچه اینقدر رذل و پستید. ولی بگیرید این است بزرگی خدای من !

سر به خاک سجده بسایید اگر از عاقلانید.

همچنین ببینید

فردریش-نیچه

نیچه ، دروغ و زن

نظر نیچه درباره دروغ و زنان زنان این همه دلیل برای سر افکندگی دارند؛به خاطر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.