اجتماعیروزانهسیاسیفرهنگی

برای دختر آبی

برای دختر آبی

 

سایت من بیشتر سایت تحلیل هنر ، موسیقی، و فلسفه و عرفان اسلامی است. قصد نداشتم چیزی در خصوص موارد سیاسی بنویسم. من نیک میدانم که زبان سرخ، سر سبز دهد بر باد ! 

من به عنوان یک انسان معتقد به لیبرالیسم (و نه لیبرال دموکراسی) آزاد اندیشی را از مولایم حسین آموخته ام. اگر امام معصوم من بخاطر حق طلبی و حق گویی سر به نیزه داد، مرا چه باک از فیلتر یک سایت شخصی فلسفی ! ننگ بر من اگر حقیقت را نگویم.

آن دختر و دیگر دختران این سرزمین از کمترین حقوق خود برخوردار نیستند و تعجب میکنم که چگونه رجال سیاسی دولت نمیفهمند که کشوری وهابی مانند عربستان چگونه در حال ربودن گوی سبقت از کشوری مثلا مردم سالار است.

ممکن است آشنایان من که مرا میشناسند بگویند اگر خودت بودی هم راضی بودی دخترت میان آن همه پسر به استادیوم برود. پاسخ این است که اگر من دخترکی داشتم از کودکی او را به گونه ای تربیت میکردم که این میل را نداشته باشد، چنان که خودم تا کنون به استادیوم برای تماشای بازی فوتبال نرفته ام. من انسانی درونگرا هستم و بیشتر اوقاتم به خواندن کتاب و اندیشه در احوال گذشتگان تاریخ میگذرد. اما اگر نمی توانستم فرزند خودم را آنگونه که دوست میدارم باشد تربیت کنم ، او را حقوق مدنی خودش محروم نمیکردم.

در جامعه ای که دین ستیزی بیش از هر زمانی رواج پیدا کرده، در جامعه ای که پدر و مادری دخترکی را از رفتن به عزاداری حسین منع میکنند! و چند سال بعد آن دخترک خودشان را کلاه فرنگی سر میکنند و به تاراج فرهنگ غرب می سپارند، رویکرد صدا و سیما بسیار جالب است. گویی صدا و سیما خود دارد نمک به زخم مردم می پاشد و آنان را دین ستیز ، وطن ستیز و دشمن میکند.

رویکرد صدا سیما در خصوص دختر آبی

 

گذشت دوران خر کردن مردم با اخبار جعلی، سرهایتان را بالا بگیرید و دنیا را تماشا کنید ای بی خردان جاهل ! در دنیایی زندگی میکنیم که کسی ان سوی کره زمین بمیرد، چند دقیقه بعد تمام دنیا میفهمند. دلیل ارسال این پست هم شنیدن صدای تلویزیون بود و  همین عصبانیتی است که شدتش را بر کوبیدن انگشتانم بر کیبورد حس می کنم. می گویند آن دختر که خود سوزی کرد ، روانی بوده ! و قرص های روانگردان میخورده. تا کی باید عقلانیت من، توسط  طرفداران روانشناسی سوخته شود. عقلانیت را میسوزانند و  میگویند این شده عامل دست دشمن،  و رسانه های بیگانه !

چرا فکر میکنید مردم رسانه ملی را قبول دارند و هرچه از هر جای دیگر میشنود و میبینند را مثل خودتان دشمن می پندارند؟ قبل از آنکه بی بی سی و امثال آن این خبر را رسانه ای کنند، کل اینستاگرم و توییتر و فیس بوک در جهان آبی شد. شما جاهلان خواب هستید یا واقعا خودتان را به خواب جهالت زده اید؟

با این رویکردی که صدا و سیما در این مورد گرفته است، مطمئنا تاثیر معکوسش را خواهد دید.  دیر نباشد آن روز که پسران این مملکت استادیوم های شما را تحریم کنند یا آنها را به آتش بکشند، ای بی خردان بی سیاست ! ننگ خداوند بر شما باد که دخترکی مرده رحم نمیکنید. شما نه تنها شیعه علی نیستید بلکه مسلمان هم نیستید.  من اسلام را در لوگوی تیم فوتبال آ اس روم که چند بچه از پستان گرگی شیر مینوشند ، دیدم !

دختر آبی

 

امتیاز به مقاله

امتیاز کاربر: ۴.۱۵ ( ۳ رای)
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن