روزانه

انتقاد به سید بشیر حسینی

دکتر سید بشیر حسینی

انتقاد کلی به دکتر سید بشیر حسینی

پس از اینکه در چند ماه اخیر یکی از مخاطبان برنامه عصر جدید بودم، به عنوان کسی که با فلسفه اشراق و فلسفه غرب آشناست و در شبکه های اجتماعی فعالیت مردم را رصد میکند به برخی موارد در مورد شخصیت آقای دکتر سید بشیر حسینی  به عنوان داور برنامه عصر جدید پس از حذف گروه نو اندیشان در برنامه نیمه نهایی اشاره میکنم.

فارغ از اینکه او رشته کارشناسی ارشد خود را در رشته حقوق از دانشگاه امام صادق گرفته است باید گفت که معمولا در شبکه های اجتماعی از او به شدت انتقاد میشود و او تقریبا در میان داوران این برنامه تلویزیونی نقش داور منفور را دارد. نظرات عجیب وی در خصوص رشته هنری پانتومیم که آن را بی ریشه و بی هویت به خاطر غربی بودنش می داند و همچنین نظرات وی در خصوص نفس کشیدن در موسیقی و مقایسه آن با قرائت قرآن و …. و پرحرفی بیش از حد  که یک بار رویا نونهالی به شدت به او انتقاد کرد و به حاشیه های کم و بیش بی ربط زدن در داوری او را به چهره ای تا حدی منفور تبدیل کرده است. اما به راستی این آقا دکمه تا خرخره بالازده با انگشترهای عقیق در دست که دکترای فرهنگ و ارتباط دارد و حوزه رسانه فعالیت میکند کیست؟ او که بسیار تمایل به مطرح شدن دارد و در اکثر برنامه ها میگوید که من از دید علمی نگاه می کند و اینگونه پز علم نداشته اش را می دهد کیست؟

این شخص که به نوعی به پانتومیم به خاطر غربی بودن میتازد، و رای خود را در مورد حذف خوانندگان اهل سنت کردستان به کرسی مینشاند کیست که از طرفی به غربی بودن برخی محتواهای اجرا شده در برنامه ایراد میگیرد و از طرفی خود به عنوان داور در برنامه عصر جدید که خود برنامه کپی شده نمونه های غربی و خصوصا آمریکایی Got Talent است.

سید بشیر حسینی سوپاپ اطمینان برنامه عصر جدید

وجود چنین شخصی که تقریبا هیچ تخصصی حداقل در مورد اجراهای روی صحنه ندارد و اگر تخصصی دارد می توان آن را در حوزه حقوق و رشته تحصیلی اش در نظر گرفت، تقریبا به عنوان یک سوپاپ اطمینان برای حذف نشدن برنامه عصر جدید احسان علیخانی از کونداکتور شبکه سه می باشد. شبکه سه با تغییر مدیریت رو به افول است، حذف برنامه های پرمخاطبی مانند برنامه نود با اجرای عادل فردوسی پور بعد از تقریبا بیست سال یکی از این تغییرات مدیریتی میباشد، همچنین اجرای برنامه برنده باش که به گفته مراجع تقلید نوعی ترویج قمار است و پول اصلی که به جیب اسپانسر ها میرود که در نهایت باعث حذف آن شد. ساخت و پخش سریال تلویزیونی گاندو که تقریبا به تمامی نهادهای کشور اعم از نهاد ریاست جمهوری، دولت،  نهاید امنیت ملی، وزارت امور خارجه و … تاخته است از دیگر اقدامات شبکه سه می باشد. این برنامه هم مانند دیگر برنامه های اجرا شده در شبکه سه سیما دست در جیب ملت دارد و  اسپانسر بزرگی مانند به پرداخت ملت پشتش میباشد. سیستم های بانکی ربوی که صدای مراجع را درآورده است. ستاره مربع های بدافزار که وزیر ارتباطات از حذف آنها خبر داده بود در این برنامه در جایگاه خود باقیست. چرا برای اینکه یکی از داوران تحصیلات حوزوی دارد، مذهبیست و مهم تر از همه کسیست که ایدئولوگ فرهنگ رسانه به حساب می آید. به راحتی می تواند با ابزاری که دارد رای خود را به کرسی بنشاند، در نمونه رای ندادن به خوانندگان کرد اهل سنت کاملا آشکار بود که رویا نونهالی و آریا عظیمی نژاد کاملا با رای بشیر حسینی مخالف بودند و اگر در نظر بگیریم که امین حیایی هم مصر به حذف آنان بوده باشد باز جای تعجب است که چطور زور این دو نفر به آن دو نفر نرسیده است.

حذف گروه نواندیشان سما و پرهام ، سر بریدن عقلانیت بود

در برنامه پخش شده در قسمت نیمه نهایی، سما و پرهام به ناحق با توجیهات بی پایه و اساس سید بشیر حسینی و آریا عظیمی نژاد حذف شدند. این شخص که معتقد است که محاسبات پیچیده ریاضیات در حدی که دو رادیکال که در هم ضرب میشوند و خود زیر رادیکال دیگری قرار دارد کار چنان سختی شاید نیست و یا خواندن و درک اعداد و انجام اعمال ریاضی در آینه با سرعتی نسبت تند که اگر برای هر کدام یک دقیقه هم وقت بگذارند هیچ کدام از داوران حتی قادر به خواندن آن ارقام نبودند، پیشرفت نسبت به قبل نیست!  در حقیقت سربریدن عقلانیت است.

استفاده ابزاری از معلولان جسمی حرکتی

هر کس که در برنامه عصر  جدید سخنی در حمایت از مدافعان حرم حرفی بزند، یا اگر از ائمه اطهار مایه بگذارند و عکسهای گنبد امام رضا را نشان دهند رای بشیر حسینی را خریده است و در برنامه نیمه نهایی کاملا شاهد بودیم، که با آوردن دو بچه معلول راحت احساسات مردم را به عقلانیت آنها چیره کردند و با بازی با احساسات مردم رای داوران را خریدند و عملا برنامه ای که بیشتر شبیه یک سیرک و دلقک بازی بود با آن دو بچه معلول رای آورد و در عملی کاملا ناشایست تر ، احساس علیخانی آریا عظیمی نژاد را در عمل انجام شده قرار داد که مردم تشویق کنند و او مجاب به رای دادن شود و همین هم شد. چیزی که عدل را کاملا نابود می کند.

ریا و دروغ در برنامه موج می زند

چه آنها که رای می آورند و چه آنان که نمی آورند همه می گویند که اگر پولی بهشان رسید صرف خیریه میکنند یا برای بچه های سرطانی کنسرت می گذارند یا نمونه های مشابه، چون آینده رخ نداده است من در مقام قضاوت بر نمی آیم، امیدوارم که اینطور باشد ولی حسی به من میگوید که این برنامه برنامه ترویج دروغ و ریاست و همه اینها آفت امروز جامعه ایران است.

امتیاز به مقاله

امتیاز به مقاله

میانگین امتیاز

نتیجه آمار

امتیاز کاربر: ۳.۹۵ ( ۲۸ رای)
برچسب ها

‫۲ نظرها

  1. کلا تو این برنامه نشون دادن چقد به علم بی توجهن. چقد بی سوادن
    آخه چیکار باید میکردن که طرف حیرت کنه
    اون رادیکال رو بهش بگن با ماشین حساب بشین حساب کن نمیتونه
    تقویت ماهیچه های مغز از تقویت عضلات دست و پا خیلی خیلی سخت تره
    اینو دیگه هر بیسوادی میدونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن