اجتماعیروزانه

اسلامی که شهید شد!

ذبح دین و ذبح اسلام

علامه طبابایی: این انقلاب یک شهید بیشتر ندارد و آن اسلام است.

من نمیدانم آن فیلسوف عارف چشم درشت تبریزی که صد و هفت سال پیش به دنیا آمد، در اوخر عمر در سال پنجاه و نه گفت که این انقلاب جمهوری اسلامی یک شهید بیشتر ندارد و آن خود اسلام است. در آن زمان ایران نه در مسیر تحجر و قشری گری می رفت و نه در مسیر بنیادگرایی چراکه تجدد همواره بعد از انقلاب مشروطه همراه ایران بوده است، پس مکتب Fundumentalism هیچ جایگاهی در ایرانیان آن زمان نداشت. من احساس میکنم خود حضرت علامه طباطبایی یک سنت گرای واقعی بود یک Traditionalist واقعی بود، او چیزهایی را در خشت خام میدید که افراد دیگر در آینه نمیدیدند.

آمار دروغ نمیگوید

من در سایتم چیزهایی که خبرگزاری ها مینویسند و آمارهایی که در می آورند را بازگو نمیکنم. کافی است مخاطب من یک سرچ ساده در اینترنت بکند مثلا این را سرچ کند:

ایران رتبه نهم مصرف الکل در جهان را دارد.

آنقدر در خبرگزاری ها آمده است که نیازی به آمدن در سایت نیست. بله آمار دروغ نمیگویند:
خبر رسمی اینگونه وارد فضای مجازی شد:

تازه‌ترین گزارش سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد که ایران از نظر سرانه مصرف الکل در میان مصرف‌کنندگان «مداوم» نوشیدنی‌های الکلی، رتبه نهم را در میان ۱۸۹ کشور جهان به خود اختصاص داده است.

صد و هشتاد و نه کشور دنیا، و ما رتبه نهم! صد و هشتاد کشور کمتر از ایران الکل مصرف میکنند. و هشت کشور بیشتر، خیلی راحت با جستجو در سایت سازمان بهداشت جهانی ، در میابیم که کشورهایی که وضعیت بدتری نسبت به ما دارند همین کشورهای دور و بر ما هستند مثل ترکیه و افغانستان و کشور تونس در آفریقا و چند کشور کوچک دیگر.

هیچ کشور اروپایی، در میان هشت کشور بدتر از ما نیستند. ما حتی از آمریکایی ها ، هندی ها، و چینی ها که همین دو کشور دو و نیم میلیارد جمعیت کره زمین را به خود اختصاص داده اند، بیشتر نوشیدندی الکلی مینوشیم.

داستانی از آیت الله مجتهدی تهرانی

روزی آیت الله مجتهدی تهرانی برای نشان دادن قبح مستی مطلبی را به صورت داستان وار بیان میکند :

که شیطان با مردی مسابقه میگذارد که کدام بیشتر میتوانند گناه به نام خود ثبت کند.

مرد میرود و ده هزار نفر را می کشد.

شیطان میرود و یک مرد را با شراب مست می کند.

وقتی مرد با شیطان روبرو میشود مرد میگوید من پیروز شدم، من ده هزار انسان را کشتم. شیطان با پوزخندی به او میگوید این من هستم که پیروز شدم، مردی را با شراب مست کردم، مرد که عقلش را از دست داده بود، با زنی زنا کرد و توی حرام زاده پس افتادی که ده هزار نفر را کشتی ، پس من جلوتر هستم.

گمان نمیکنم در این کشور کسی غم دین را داشته باشد. این قصه ها که ما در محرم و ماه صفر و اربعین و اینها میبینیم همه و همه قلابی است. باطنشان پلید است، مداحان مشرکینند و بیشتر شرکت کنندگان کم عقل، علامت کشان و دسته ها هم که مانند فستیوال جفت یابی است.

اگر به قول دکتر دینانی آن چیزی که مثل مستی است ولی حرام نیست، یعنی “تخدیر” را کنار مستی بگذاریم به نتایج بدتری میرسیم. تعداد معتادان ، کراکی ها، شیشه ای ها، آنها که گل میکشند، تریاک و هروئین و حشیش و هر کوفت و زهر مار گیاهی و صنعنی که مراجع تقلید استعمال آنها حرام اعلام نمیکنند. در عکس های قدیمی هم جلو بسیاری از مشایخ یک قلیان بوده است. اصلا برای نفوذ همین قلیان و تنباکو که تخدیر کننده است جنبش تنباکو رخ داد و آن فتوای معروف و شکستن قلیان ها در دربار ناصرالدین شاه ! ظاهرا تیغ سنت گرایی در گذشته بسیار تیزتر و قوی تر بوده برای حفظ اسلام!

اما امروز ما ! چه خیل وسیعی را در بر میگیرد این بی عقلی عمدی! چیزی که مردمان خودشان ، با دست خودشان عقل خودشان را از بین میبرند و از آن لذت میبرند. بسیاری از آنها افرادی بی سواد و بی فرهنگند، بسیاری با سواد و با فرهنگند ! چه تضادی، اما این سواد و فرهنگ جیره خوری فرهنگ غرب است و ولنگاری و به قول خودشان آزادی ! و آزاد اندیشی، اندیشه خود را نابود می کنند به بهانه آزاد اندیشی و نداشتن تحجر. و بسیاری نو کیسه اند و تازه به دوران رسیده. برخی ژست غربی به خودشان میگیرند و خودشان را آدم حساب میکنند، آنها که از فیلتر دانشگاه ها رد شده اند و برخی دیگر خودشان را خالکوبی میکنند و با مدل مو و ناخن و نگین دندان و پروتز ، و شلوار های پاره شراب میخورند.

بی غیریتی مد روز است. هر چه بی غیرت تر، مرد تر ! عریانی نیز هم، هر چه عریان تر زیباتر. چه حیات وحشی شده این دنیا، در حیات وحش واقعی معمولا حیوانات نر برای به دست آوردن قلمرو و حیوانات ماده با هم میجنگند، شیر های نر در قبیله خود با هر شیر نری که وارد قبیله شود میجنگد، جنگی خونین که یکی از دو شیر در نهایت کشته میشود، شیر پیروز اگر پدر قبیله باشد که هیچ، همچنان سایه اش بر سر ماده شیران توله شیران باقی میماند. اما اگر در جنگ کشته شود. شیر نر مهاجم قبل از جفتگیری با ماده شیر های قبیله مغلوب، ابتدا بچه شیرهایی که از شیر های قبلی باقی مانده را میکشد، بچه شیر ها را میکشد تا خون قبیله قبلی از بین برود و بچه های خودش را بیاورد، و هم اینکه ماده شیر ها از بچه های خود رفع تعلق کنند و آماده جفتگیری با شیر های نر جوان بشوند. اما در حیات وحش خوک نیز هست، بررسی رفتاری خوک نشان میدهد که حیوانی است که از دیدن جفتگیری ماده خود لذت می برد.

این مردمان مانند خوک شده اند. خیانتکار و دروغگو و کذاب و بی ریشه

و چنین جامعه ای که عقل خود را نابود کند، هم ظالم میشود، هم دزد میشود، هم اختلاس میکند و هم ظلم پذیر میشود و خاک بر سر !

این است حکمت آن چیزی که علامه طباطبایی در سال پنجاه و نه گفت.

واعظی پرسید از فرزند خویش
هیچ می دانی مسلمانی به چیست؟

صدق وبی آزاری و خدمت به خلق
هم عبادت هم کلید زندگیست

گفت زین معیار اندر شهر ما
یک مسلمان هست آن هم ارمنیست

پروین اعتصامی

این پاییز لعنتی نه باد دارد و نه باران، کاش میدانستم هوای سمرقند و بخارا و هرات و بلخ چگونه است.

امتیاز به مقاله

امتیاز کاربر: ۴.۸۵ ( ۲ رای)
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن