خانه » روزانه » از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر

دیشب با دوست روحانی خودم حاج آقا حمید وحیدی در اینستاگرم بحث مفصل و جانانه ای  داشتم. سخن، سخن عشق بود! برداشت حاج آقا از عاشق – عشق – و معشوق چیز دیگری بود. من این سه را حلقه های در هم تنیده می دیدم و او به گونه ای دیگر. اول من عشق الهی مد نظرم بود و سریع ایراد جمله اش را گرفتم، ایراد واضح بود و نیاز به اثبات نداشت. اما حمید وحیدی با رندی تمام گفت که منظورش عشق زمینی بوده است. کارمان کشید به اشعار مولانا و تفسیر عشق.

شهناز خانم که همان روانشناس چیره دست است آمد و وارد بحث شد و چیز عجیب اینکه طرف من درآمد و به شدت به حاج آقای وحیدی تاخت. خیلی بیشتر و صریحتر از من البته چون در نوشتار فارسی ضعیف هست و با هیجان می نوشت خیلی ها نفهمیدند که او چه می نویسد اما هم حاج آقا حمید وحیدی و هم من کامل منظورش را فهمیدیم.

گویا شهناز یک عاشق بوده است که به وصال عشقش نرسیده است و از به روانشناسی پناه برده است تا درد خود را درمان کند و در فرایند ماتریالیستی روانشناسی غربی گیر افتاده است و دیگر پوزیتیویست شده و ضد فلسفه و تعقل فلسفی !  جالب است که تمام افکار مخفی خود را در مورد من به من گفت، گفت من کاملا در مورد تو اشتباه میکردم. فکر میکردم تو یک پسر مدرن الکی خوش هستی که فقط تفریحت مسخره کردن دیگران است فکر میکردم یک خود شیفته به معنای واقعی هستی ولی در پاسخ هایت به پست حاجی آقا فهمیدم که تو اصلا خودت را فانی در عشقت میدانی و فقط به دنبال حقیقتی !  حالا دلیل مخالفت تو با روانشناسی را می فهمم و شهناز امروز در یک قدمی فلسفه است به من گفت که حاضر است جلوی چشمان من تمامی مدارک روانشناسی خود را به آتش بکشد و دیگر پست روانشناسانه نگذارد. این رفتارش برایم تحسین برانگیز بود.

در تلگرام این پیام را برای من فرستاد که چقدر در مورد من اشتباه فکر میکرده است:

photo_2016-10-02_23-41-54

او به گفته خودش یک بعد از یافتن حقیقت پنج دقیقه زیر دوش آب سرد بوده است.

قبلا شنیده بودم که علامه طباطبایی دیوان شعر خود را به آتش کشید و تنها یک یا دو غزل از وی به دست ما رسیده است.

امروز من از یک زن یهودی روانشناس شنیدم که میگوید حاضر است تمام مدارک روانشناسی خود را در ازای یافتن حقیقت به آتش بکشد.

و من به رفیق گرمابه و گلستان خود سخنانش بوی فلسفه میداد گفتم، شما که میگویی تمام قد پشت تمام پست هایت ایستاده ای با اینکه میدانی برخی از آنها اشتباه است و خرد جمعی فالوور های شما میگوید که برخی از آنها ایراد دارد ولی با این حال به وجود دیکتاتور درونت اعتراف میکنی و می گویی که تمام قد پشت تمام پست های خود ایستاده ای ! حاضری عمامه از سر به در کنی و خرقه بسوزانی ؟  گفت در شب های محرم صحبت میکنیم و رفع شبهه می شود. یعنی همان رند بازی های آخوندی ! همان بازی با واژگان ….

می بینید؟ جلوی اسم شهناز نوشته ام شهناز دیوانه (سایکو) چون روانشناسان را دیوانه می انگارم.

اما او یک انسان آزاد اندیش هست و من باید به احترام تغییر متعالی در تفکراتش کلاه از سر بردارم و به او تعظیم کنم.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر

یادگاری که در این گنبد دوار بماند

همچنین ببینید

بچه ها دروغ را باور میکنند

بچه ها دروغ را باور میکنند زمان کودکی ما اینها بابانئلی بود. خیلی خوشمزه تر …

۲ نظرات

  1. آخر این خانم شهناز رو نابود کردین 🙂

  2. بابا این روانشناس ها همشون روانین ! فقط بلدن مث اخوندا بالا منبر برن. یکی از دوستام به روانشناسای زن میگفت آخوندای مونث :))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.